Dobre samopoczucie na każdym kroku: dębowy parkiet z ryflowaną powierzchnią. Poznajcie Riva Mezzo od mafi.

Treść:

 

przyjemność dla oczu i ciała: struktura powierzchni dębowych desek Country Vulcano Riva Mezzo

profesjonalnie zaprojektowana ciemna podłoga

– jak w łatwy sposób pielęgnować podłogę mafi i usuwać z niej plamy?

Naturalny wygląd i niecodzienny styl: dębowe deski mafi z kolekcji Country Riva Mezzo.

Mafi może pochwalić się prawdziwą dbałością o środowisko i to na wielu płaszczyznach, np. przy nadawaniu drewnu konkretnych kolorów. Odpowiada za to całkowicie wolny od chemikaliów proces obróbki termicznej Vulcano, gdzie na uzyskanie koloru wpływ mają temperatura, woda i ciepło. Austriacy udowodnili, że tak wspaniały efekt wizualny, jak w przypadku powierzchni dębowych desek Country Vulcano, jest możliwy do osiągnięcia bez sztucznych barwników. Bogaty, czekoladowy odcień po prostu zachwyca, a efekt końcowy jest bardzo naturalny. To jest właśnie odpowiedź mafi na ekologiczne wyzwania dzisiejszego świata.

Struktura tej podłogi jest wyjątkowa i warta opisania. Naturalne pęknięcia zostały ręcznie pogłębione; powstały w ten sposób specyficzne żłobienia. Zostały one wypełnione czarną szpachlą. W taki właśnie sposób uzyskuje się ciekawy wzór złożony z długich rowków. Powierzchnia jest unikatowa i przykuwa wzrok.  Jednak to nie wszystko. Podłoga jest aksamitna w dotyku, a chodzenie po niej bosymi stopami zapewnia przyjemne doznania… jak podczas masażu stóp! Tego trzeba doświadczyć.

A teraz uruchommy Waszą wyobraźnię:

Jest słoneczny poranek, czekacie na zaparzenie espresso i w tym samym czasie czujecie pod stopami ciepłą, przyjemną powierzchnię desek mafi, która równocześnie masuje Wam stopy. Brzmi wspaniale, prawda?

Profesjonalnie zaprojektowana ciemna podłoga.

Ciemny parkiet mafi nadaje pomieszczeniom bardzo wyrafinowany i ponadczasowy wygląd. Co istotne w przypadku tak eleganckich podłóg, parkiet ten równocześnie potrafi wytworzyć bardzo przytulną, domową atmosferę. Szukając inspiracji, warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie dają te deski. Idealnie łączą się z naturalnymi materiałami, takimi jak kamień i skóra. Za udaną należy uznać także kompozycję parkietu z ciepłymi, żywymi kolorami w pomieszczeniach z dużą ilością światła. 

Kolejną ciekawa koncepcją dla tego wyjątkowego parkietu, jest zastosowanie go w stylu śródziemnomorskim. Wyobraźmy sobie zwiewne, lniane zasłony razem z rattanowymi, drewnianymi antykami w połączeniu z ryflowaną podłogą mafi.

Dębowe deski mafi z kolekcji Country Riva Mezzo są też świetnym punktem wyjścia dla nowoczesnego stylu. Parkiet ma ciemny odcień i tworzy wspaniały kontrast dla jasnych odcieniami bieli, tak bardzo kojarzonych z nowoczesnym stylem. Takie połączenie kolorów tworzy wrażenie luksusu. Równocześnie nie można zapomnieć o “żywej” powierzchni tej podłogi. Dzięki niej, oprócz ekskluzywnego wyglądu, deski te potrafią wlać do pomieszczenia nieco ciepła.

Łatwy sposób pielęgnacji podłóg mafi.

Czy ryflowana powierzchnia utrudnia pielęgnację podłogi? Odpowiedź brzmi Nie!

Z parkietu bardzo łatwo usuwa się kurz i brud. Wystarczy zwyczajne odkurzanie podłogi. Większe zabrudzenia z łatwością znikną w trakcie wycierania desek na mokro.

Pielęgnacja i czyszczenie w jednym kroku:

umyj ciepłą wodą z dodatkiem mydła do podłóg drewnianych mafi.

Taki zabieg służy nie tylko zmywaniu brudu. Regularne stosowanie mydła mafi sprawia, że powierzchnia desek z biegiem lat staje się jeszcze bardziej odporna na plamy i zarysowania. Wszystko to dzięki zawartym w mydle tłuszczom, które głęboko wnikają w włókna drewna i tworzą na jego powierzchni warstwę ochronną.

Niewielkie zadrapania i te trudniejsze do usunięcia plamy, to prawie codzienność. Wynikają z codziennego życia i nie sposób ich uniknąć. Oczywiście nie ma czym się martwić – mydło mafi pozwala wytworzyć warstwę ochronną, tak jak wspomnieliśmy, ale i równie dobrze radzi sobie z usuwaniem trudnych plam, jeśli takowe już powstaną.