Mafi w centrum uwagi, czyli szeroko zakrojona realizacja: od podłóg, drzwi, mebli i belek dachowych aż po klatkę schodową.

Artykuł mówi o:

–  minimalizacji zastosowania materiałów:  jak deski mafi stały się główny produktem przy wykańczaniu wnętrz

– tym, jak interpretować styl country w nowoczesny sposób

– zdrowym klimacie w pomieszczeniach dzięki zastosowaniu naturalnych olejowanych drewnianych powierzchni

Minimalizacja materiałowa. Deski dębowe w połączeniu z szarością i bielą w wystroju wnętrz.

Podczas pracy nad projektem kluczowym zamiarem jest uzyskanie określonej atmosfery i stylu. Jednym z kluczowych elementów dla osiągnięcia tego celu, jest zastosowanie odpowiednich materiałów. W omawianym tu projekcie, który dotyczył wielopiętrowego, jednorodzinnego domu położonego w Sonnenbühl w Niemczech, wybór padł na naturalnie olejowane drewno.

Cel realizacji był następujący. Stworzenie przestrzeni, która z jednej strony będzie wyglądać nowocześnie, lecz z drugiej zachowa swój domowy, przytulny charakter. Rozwiązaniem jest subtelna szarość i jasna biel, które łączą się razem z ciepłym tonem dębowego drewna. Poszczególne akcenty zostały dobrane w kolorze musztardowej żółci, a także w klasycznej czerni.

Wnętrze charakteryzuje się nieskomplikowaną formą i współcześnie ujętą prostotą. Surowa szafka kuchenna z połyskującymi, białymi frontami ciekawie kontrastuje z matową, olejowaną powierzchnią drewna, która stała się centralnym punktem w salonie.

Często wybierana deska firmy mafi działa inspirująco. Dzieje się tak nie tylko za sprawą przyjaznej, ciepłej barwy tak charakterystycznej dla drewna dębowego, ale również dzięki “żywym” słojom. Pojawiają się także pęknięcia oraz większe i mniejsze otwory po sękach, wypełnione czarną szpachlą.

Szczotkowanie podłogi i wykończenie jej naturalnym olejem dodatkowo podkreśla słoje dębu. Takie zabiegi wpływają na pozytywne odczucia obcowania z drewnem. Podłoga jest aksamitna w dotyku, a chodzenie po niej bosymi stopami daje przyjemne uczucie ciepła. 

Poszukując harmonii, należy zwrócić uwagę na czarne listwy przypodłogowe, które idealnie komponują się również z czarnymi klamkami i wspomnianymi już detalami podłogi.

Nowoczesny styl wiejski w połączeniu z dębową podłogą

Ta realizacja udowadnia, że wiejski romantyzm może iść w parze z nowoczesnym stylem.

Dzięki celowej redukcji materiałów i subtelnym, żywym kolorom żadne pomieszczenie nie wygląda na zagracone. Duża ilość światła, nowoczesne wykończenia, takie jak szkło, wyrafinowane oświetlenie i proste, białe ściany – wszystko to wspaniale łączy się z naturalnym ciepłem drewna dębowego.

Dębowe rozwiązania można znaleźć w całym domu. Mowa o takich elementach jak: dębowe schody, wykonana na zamówienie półka, belki pod sufitem, a także drzwi. Wszystkie te przestronne, drewniane powierzchnie nadają współczesnej koncepcji projektu przytulnej atmosfery. 

Podłoga z kolekcji Oak Country jest również z powodzeniem wykorzystywana w domowej siłowni i bogato wyposażonej strefie wellness. Gdy ktoś wyjdzie z wanny lub sauny, ucieszy go antypoślizgowa i przyjemna w dotyku drewniana powierzchnia.

Nie musisz obawiać się wody w łazience. Wręcz przeciwnie – olejowany parkiet dębowy, dzięki swoim otwartym porom, wchłania wilgoć i oddaje ją z powrotem do pomieszczenia, a więc idealnie radzi sobie z nadmiarem wody.

Ekscytujący detal: w domowej saunie zastosowano sosnowe deski mafi. To zapewnia dodatkowe walory wizualne. Warto wspomnieć również o przyjemnych zapachu drewna sosnowego.

Dzięki drewnu żyj zdrowo we własnym domu

Jaki jest najzdrowszy, naturalny, “żyjący” materiał? Drewno. Jednak kluczem do uzyskania maksimum potencjału drewna jest pozwolić deskom “oddychać” i tym samym wyzwolić ich pozytywne działanie. Właśnie dlatego deski mafi są olejowane naturalnymi olejami i suszone na świeżym powietrzu. Dzięki temu deski mafi zachowują otwarte pory i swobodnie “oddychają” .

Otaczanie się we własnym domu jak największą ilością drewna ma sens z naprawdę wielu powodów. Wystarczy wspomnieć o wyjątkowej, eleganckiej estetyce oraz o tym, jak naturalne drewno wpływa na nasze zdrowie.

Ponadto warto pamiętać, że drewno jest wolne od substancji alergizujących i jest bardzo odporne na pleśń.