Vulcano Deski dąb thermo i jesion thermo od mafi

 

Firma mafi przykłada bardzo dużą wagę do ochrony środowiska.  Dlatego też stara się maksymalnie wykorzystać każde ścięte drzewo.  Poza tym do produkcji wszystkich podłóg mafi są wykorzystywane tylko europejskie gatunki drewna, gdzie jest pełna kontrola nad gospodarką leśną. Do produkcji nie używa się gatunków egzotycznych.

Ciemne deski uzyskiwane są w procesie termizowania drewna czyli podgrzewania go do bardzo wysokiej temperatury w specjalnych komorach.  W ten sposób powstaje drewno termo. Deski dąb lub jesion thermo są ciemne w całej swojej masie, tzn.  To znaczy, że jeżeli przetniemy deskę termo to pod spodem nadal nadal będzie ciemny kolor.

Deski podłogowe thermo mafi posiadają nazwę vulcano. W wyniku podgrzewania ich do bardzo wysokich temperatur deski termo są później wyjątkowo odporne na działanie ogrzewania podłogowego.  Zmieniają one w bardzo małym stopniu swój wymiar czyli nie powstają duże szczeliny w okresie grzewczym i deski nie prężą się.

 W ofercie austriackiego producenta znajdziemy deski podłogowe thermo z jesionu, dębu, modrzewia, buku.

Należy jednak zwrócić uwagę że drewno termo ma tendencję do jaśnienia w czasie.  Proces ten bardziej dotyczy jesionu niż dębu.

Masz pytania? Zostaw swoje dane, oddzwonimy


Podaj imię i numer telefonu.
Oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.