Coral Oak Vulcano CC – dzieło sztuki, po którym możesz chodzić.

Zawartość:

– kreatywne zastosowanie naturalnych materiałów

– wypełnianie naturalnych szczelin kolorową szpachlą, dopasowaną do konkretnego projektu

– zdrowy klimat w pomieszczeniach dzięki otwartym porom w drewnie

Spotkanie natury z innowacyjnością, czyli o dębie z kolekcji coral dla wyjątkowych ludzi i wyjątkowych projektów.

Produkcja desek z kolekcji coral wymaga od naszego zespołu bardzo dużego zaangażowania, umiejętności manualnych i pomysłowości. W duchu zrównoważonego rozwoju i idei “zero waste”, akceptujemy naturalnie występujące pęknięcia w drewnie. Dla nas to po prostu indywidualna cecha, którą traktujemy jako pomysł dla nowego produktu. Pęknięcia w deskach ręcznie pogłębiamy oraz poszerzamy. Na koniec wypełniamy je pożądanym kolorem i tworzymy coś unikatowego. Ważna informacja – do wypełniania pęknięć dostępne są wszystkie kolory z palety RAL.

Ciemna barwa dębu Vulcano sprawia, że kolory szpachli, stosowane na zasadzie kontrastu, wypadają bardzo zjawiskowo. Osiągnięcie ciemnego koloru drewna jest możliwe dzięki pozbawionej chemii obróbce termicznej drewna, która zmienia zwykle jasny, miodowy odcień dębu w głęboki, czekoladowy brąz. Ta elegancka tonacja kolorystyczna osiągana jest jedynie za sprawą ciepła i wody, a kolor drewna jeszcze bardziej pogłębia się przez olejowanie podłóg naturalnymi olejami. Cały proces odbywa się bez użycia chemicznych, szkodliwych dodatków.

Każda deska podłogowa jest unikatowa – tak jak nasi klienci.

Kolekcja Coral Oak Vulcano jest idealnym rozwiązaniem dla wnętrz biurowych. Możliwości kolorystyczne wypełniania pęknięć podłogi różnymi kolorami pomogą w budowaniu kolorystycznym pomieszczeń w duchu “corporate identity”. Np. użyty kolor szpachli w podłodze może nawiązywać do logo firmy. W połączeniu z innymi elementami wystroju zrobi to niesamowite wrażenie. 

Oczywiście taka podłoga sprawdzi się również w prywatnych projektach. Kolorystyka podłogi może nadać całej koncepcji wnętrza osobistego, indywidualnego charakteru. Kolory i wykorzystane materiały mają kluczowe znaczenie dla klimatu panującego w pomieszczeniu. Naturalna, przyjemna w dotyku powierzchnia dębu skutecznie stworzy miłą, uspokajającą atmosferę.

Wypełnianie pęknięć różnymi kolorami daje zupełnie nowe możliwości. Od swojskiego pomieszczenia z akcentem artystycznym, po pomieszczenie, które emanuje atmosferą luksusu.

Zdrowy klimat w pomieszczeniu dzięki drewnianej powierzchni z otwartymi porami.

Naturalnie olejowana podłoga z kolekcji Coral Oak Vulcano CC, tak jak wszystkie deski mafi, zachwyca matową powierzchnią z otwartymi porami. Dzięki wykończeniu naturalnym olejem, który wnika głęboko w każde włókno drewna, deska podłogowa jest zawsze ciepła, a przez to przyjemna w dotyku. Odczuwa się to zwłaszcza chodząc boso. Szczotkowanie dodaje drewnu szlachetności i czyni je antypoślizgowym. 

Naturalne drewno ma również pozytywny wpływ na klimat w pomieszczeniu.

Dzięki otwartym porom deska może wchłaniać wilgoć z powietrza i oddawać ją z powrotem do pomieszczenia. W ten sposób drewniana podłoga działa jak klimatyzator i znacząco polepsza jakość powietrza.