deska daglezja mafi

Deski z daglezji w nowoczesnych wnętrzach:

Szeroka i długa deska podłogowa warstwowa z daglezji szczotkowana, olejowana na biało

Podłogi/deski z daglezji warstwowe znów zyskują na popularności – czy to do klasycznych, rustykalnych czy nowoczesnych projektów wnętrz. Podłoga  z daglezji zawsze idealnie dopasowuje się do wnętrza i emanuje swoim wyglądem. Są to podłogi o ciepłym odcieniu, które tworzą domową atmosferę.

Deska z daglezj zachwyca bardzo naturalnym wyglądem. Liczne sęki i żywe słoje nadają każdemu pomieszczeniu ciepły, przytulny wygląd. Specjalne jasne oleje sprawiają, że deski z daglezji doskonale pasują zarówno do nowoczesnego wnętrza jak i chaty w stylu wiejskim lub góralskim.

Deska daglezja mafi olejowana białym olejem: wyjątkowa podłoga dla minimalistycznych wnętrz

deska daglezja olejowana

 

 

Daglezja jest jednym z najtwardszych gatunków drewna iglastego i zachwyca jako podłoga o długości desek do 5 metrów i szerokości do 30 cm. Deski różnią się wyglądem od przyjaznego, czerwonawego do prawie białego. Słoje są czasami przeplatane sękami i tworzą naturalny wygląd.

W przeszłości daglezja cieszyła się dużą popularnością jako drewno konstrukcyjne zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Decydowała o tym jego wysoka odporność i sprężystość.

W przeszłości daglezja była często używana jako podłoga z litego drewna. Wraz z pojawieniem się ogrzewania podłogowego i nowoczesną architekturą zrezygnowano z wariantu litego ze względu na ryzyko powstawania szczelin. Dzięki symetrycznej budowie deski, typowej dla mafi, powstawanie szczelin jest bardzo ograniczone. W rezultacie szeroka deska z daglezji przeżywa obecnie prawdziwy wzrost zainteresowania – zastosowania od tradycyjnego domku po nowoczesny loft z odsłoniętymi betonowymi ścianami.

Szeroka deska podłogowa daglezja, szczotkowana, olej biały:

Poczytaj o zaletach desek z daglezji

deska daglezja zalety

+ daglezja jest stabilna: twardość Brinella: 19 N / mm².
Podobnie jak modrzew, daglezja jest jednym z najtwardszych gatunków iglastych. Ze względu na swoją stabilność jest zatem popularna nie tylko w sektorze prywatnym, ale także w sektorze obiektowym.

+ daglezja jest łatwa w pielęgnacji: podobnie jak wszystkie podłogi mafi, daglezję również się pielęgnuje, przecierając ją regularnie mydłem do podłóg drewnianych. Z jednej strony mydło czyści podłogę, a z drugiej zabezpiecza ją ze względu na zawarte w nim tłuszcze.

+ daglezja to podłoga z charakterem: podobnie jak inne gatunki iglaste, daglezja charakteryzuje się pięknymi sękami i wyraźnym usłojeniem.

+ daglezja to podłoga, która sprawia, że ​​czujesz się dobrze: żywy wygląd powierzchni daglezji zapewnia każdemu pomieszczeniu przytulną atmosferę z dużą ilością ciepła w mgnieniu oka.

+ daglezja zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniu: Podobnie jak wszystkie naturalne podłogi drewniane mafi, daglezja jest olejowana naturalnym olejem na bazie oleju lnianego. Olej wnika w głąb drewna bez zamykania powierzchni. Dzięki temu drewno może nadal wchłaniać wilgoć w pomieszczeniu i ponownie ją uwalniać, przyczyniając się w ten sposób do zdrowego klimatu w pomieszczeniu.

+ deski daglezja mafi są produkowane w konstrukcji trójwarstwowej: także parkiet z daglezji jest produkowany w symetrycznej konstrukcji trójwarstwowej. Ta wysokiej jakości konstrukcja desek minimalizuje ilość łódkowań, tworzenia się szczelin itp. oraz zapewnia stabilność wymiarową desek. Warstwa użytkowa jodły to ok. 5 mm, warstwa spodnia ma też ok. 5 mm i jest wykonana z tego samego gatunku drewna.

+ Daglezja w imponujących wymiarach: deski podłogowe z daglezji produkowane są w imponujących długościach od 4 do 5 metrów i szerokości do 30 centymetrów.

Deski podłogowe z daglezji to wspaniały ciepły wygląd i stabilność

deska modrzewiowa podłogowa mafi

Podobnie jak w przypadku innych drzew iglastych, daglezja imponuje mocnym usłojeniem i żywymi sękami. Szczególnie piękne słoje fladrowe sprawiają, że powierzchnia daglezji jest wyjątkowa. Kolor drewna przekonuje wyjątkowym czerwonym odcieniem, który w zależności od olejowania przechodzi również w prawie biały kolor.

mafi oferuje deski daglezja w trzech różnych wersjach. Z jednej strony w wersji naturalnie olejowanej, z drugiej strony ługowanej, następnie olejowanej mocno na biało.

Zdjęcia z realizacji deski podłogowej daglezja

mafi deska daglezja podłogowa

Jest wiele miejsc w Poznaniu z podłogami drewnianymi. Ale jest tylko jedno w samym centrum Poznania. U nas na ulicy Wielkiej 18 w Poznaniu znajdziesz oryginalne podłogi drewniane, które są niepowtarzalne pod takimi względami jak: design czy unikalna konstrukcja. Produkty, które oferujemy dbają o Twoje zdrowie i są produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Jeżeli nie szukasz produktu masowego, a czegoś wyjątkowego, przyjdź do nas. Podłogę również dowieziemy i profesjonalnie zamontujemy! Ekskluzywna podłoga drewniana w Poznaniu? Tylko u nas!