Piękne szerokie stabilne i naturalne deski podłogowe mafi z gwarancją jakości

mafi szerokie deski podłogowe

Szerokości:

240mm

300mm

 

Długości:

4000mm

5000mm

 

Deski:

dębowe, jesionowe, z modrzewia, daglezji,

świerka, sosny

 

 

MAMY W OFERCIE TEŻ DESKI INNYCH FIRM O SZEROKOŚCI DO 40CM I DŁUGOŚCI DO 7,3M!

ZADZWOŃ 601057440

Klasy drewna dąb: natur-bezsęczna, character – z małymi sękami lub country z dużymi sękami

Chcesz położyć u siebie w domu naprawdę szerokie i długie deski podłogowe?

Masz ogrzewanie podłogowe. Zakup desek wielkogabarytowych oznacza spory wydatek finansowy, który jesteś gotowy/a ponieść, ale chciałbyś/-łabys zapłacić za produkt sprawdzony, z którym przez lata nic się nie będzie działo i który zawsze będzie wyglądał jak nowy. Z tych wszystkich powodów

Wybierz deski podłogowe firmy mafi

 

  • mafi to firma austriacka, która ma ponad 100-letnie doświadczenie w obróbce drewna. Od 40 lat produkuje szerokie i długie deski na ogrzewanie podłogowe, które leżą stabilnie wielu domach na całym świecie
  • mafi to deski w 100% ekologiczne, “oddychające”, ciepłe w dotyku
  • mafi to deski przyjazne dla alergików i astmatyków (certyfikaty)
  • mafi to deski stabilne ze względu na opatentowaną konstrukcję trójwarstwową
  • mafi to dopracowany system pielęgnacji i naprawy ewentualnych uszkodzeń eksploatacyjnych
Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat naszych szerokich i długich desek dębowych, ale też z jesionu, modrzewia, daglezji czy świerku.

DŁUGIE DESKI PODŁOGOWE MAFI MOŻNA KŁASC NA DUZYCH POWIERCHNIACH BEZ KONIECZNOSCI ROBIENIA DYLATACJI!

Niezwykłe, imponujące – szerokie deski firmy mafi mają często długość całego pomieszczenia przy zachowaniu optymalnej stabilności. Coraz częściej, w obiektach reprezentacyjnych stosuje się deski o długości całego pomieszczenia. Duże pomieszczenia wydają się jeszcze bardziej przestronne i efektowne dzięki drewnianej podłodze, a mniejsze lokale mieszkalne zostają optycznie powiększone.

Szerokie deski podłogowe dębowe, ale też z innych gatunków dodają uroku każdemu pomieszczeniu i zapewniają dodatkową optyczną głębię. W starych budynkach zapewniają odpowiedni, historyczny charakter. Niezależnie od tego, czy jest to prywatny dom, czy intensywnie użytkowana powierzchnia użyteczności publicznej, zawsze powstaje zróżnicowany, ale harmonijny obraz podłogi.

Opcjonalnie można łączyć ze sobą różne szerokości i zapewnić reprezentacyjne, niepowtarzalne elementy jako elementy stylistyczne. Jednak jakie aspekty należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o szerokie deski? Jakie są kierunki układania? I czym różnią się lite podłogi od symetrycznej konstrukcji desek firmy mafi?

Deski podłogowe na długość pomieszczenia – upiększanie stylistyczne reprezentacyjnych pomieszczeń.  Deski podłogowe o długości pomieszczenia tworzą wyjątkową atmosferę. Deska o szerokości do 30 cm jest bardzo szeroka i sprawia, że ​​każde pomieszczenie wydaje się jeszcze większe. Szerokie deski mafi są używane od nowoczesnych po rustykalne koncepcje pomieszczeń i nadają się do wszystkich projektów architektonicznych, które mają na celu uzyskanie wspaniałej charakterystyki pomieszczenia.

Niezwykła szerokość wielkogabarytowych desek często prowadzi do problemu: niestabilności. Dzięki 3-warstwowej symetrycznej konstrukcji desek firmy mafi, która zapewnia najwyższą jakość i optymalną stabilność, każdy projekt można zrealizować bez żadnych problemów. Warstwa wierzchnia i tylna składają się z tego samego gatunku drewna, które zostało poddane takiej samej obróbce termicznej. Wielowarstwowa, trójwarstwowa konstrukcja gwarantuje, że pomimo ekstremalnych szerokości ruch drewna jest bardzo ograniczony, a szerokie deski są odporne na odkształcenia.

Kierunki układania: Nieograniczone możliwości stabilnych szerokich desek podłogowych nie ograniczają się tylko do wyboru wśród różnych gatunków drewna. Kierunek układania podłogi również może być dostosowany indywidualnie do każdego projektu. Szerokie deski układane są w zależności od tego, czy długość lub szerokość pomieszczenia ma zostać optycznie powiększona. W przypadku pomieszczeń o długości od czterech do pięciu metrów szerokie deski mafi można również układać od ściany do ściany – mówi się o deskach o długości pomieszczenia. Aby stworzyć wyjątkowo ekstrawagancki ogólny wygląd, deski podłogowe o długości pomieszczenia można również ułożyć po przekątnej, a tym samym złamać konwenans prostokątnego pomieszczenia.

Od nowoczesnych po tradycyjne pomieszczenia. Szerokie i długie deski podłogowe mafi

Szerokie deski dębowe firmy mafi: trwałe i stabilne wymiarowo

Szerokie deski mafi to esencja każdego pomieszczenia. Autentyczny i czarujący charakter drewna podkreślają długości 4000 lub 5000 mm. Szerokości desek są różne. Grubość wynosi 19 lub 21 mm. Ekstremalne wymiary osiągnięto dzięki symetrycznej konstrukcji deski od mafi. Dzięki symetrycznej trójwarstwowej konstrukcji deski podłoga jest wyjątkowo stabilna wymiarowo i można ją bez problemu układać również na ogrzewaniu podłogowym. Wynikająca z tego symetria ogromnie zmniejsza naprężanie i kurczenie się drewna, a tworzenie się szczelin jest bardzo ograniczone. Z tego właśnie powodu podłogi z naturalnego drewna mafi są predestynowane do montażu na ogrzewaniu podłogowym.

Aspekt zrównoważonego rozwoju: do produkcji szerokich desek podłogowych używa się głównie drewna z szerokiej, środkowej części pnia drzewa. Firma Mafi znalazła ekologiczne rozwiązanie umożliwiające zrównoważone zarządzanie zasobami, aby wykorzystać też zewnętrzne części pnia drzewa. Ten sposób to układanie różnymi szerokościami, które zapewnia z jednej strony uroczy, niepowtarzalny wygląd, z drugiej strony surowiec zostaje optymalnie wykorzystany. Ten sposób wykorzystania drewna jest również najbardziej tradycyjny. W przeszłości drzewo było używane w całości i przetwarzane na deski o różnych szerokościach.

Nawet jeśli nie zdecydujesz się na układanie z różnymi szerokościami, mafi gwarantuje 100% wykorzystanie surowca. Oprócz szerokich desek, tego samego pnia drzewa wytwarzane są węższe deski, a jeśli to się nie uda, to pozostały materiał jest ostatecznie przetwarzany na wysokiej jakości pelet drzewny.

Produkty mafi dostępne jako szerokie naturalne deski

Szerokie deski mafi gwarantują poczucie przestrzeni i elegancji w każdej rezydencji. Dzięki licznym możliwościom produktów firmy mafi, zadbamy o Twój indywidualny styl. Niezależnie od tego, czy jest to elegancki i ponadczasowy wygląd klasycznego dębu, gra kolorów z dębem Vulcano / Medium czy ekscytująca drewniana powierzchnia z kolekcji Koral. Każdy wariant podłogi zapewnia wspaniały, pełen smaku wygląd. Modrzew, jodła i daglezja nadadzą każdemu pomieszczeniu ciepłą i harmonijną atmosferę.

W każdym przypadku razie szerokie deski mafi stworzą wyjątkową atmosferę.

 

Zalety symetrycznej konstrukcji deski w porównaniu z deskami z litego drewna

Problemy z fugami w litym drewnie: Układanie podłóg z litego drewna w większości przypadków nie jest idealnym rozwiązaniem. Najbardziej zróżnicowane warunki, takie jak wilgotność, ciepło czy wilgoć, oddziałują na drewno, w wyniku czego drewno się wypacza. Powstają stosunkowo duże fugi. Problem potęgują systemy ogrzewania podłogowego.

mafi stawia na stabilność jako podstawową wartość marki. Dlatego stawiamy na symetryczną trójwarstwową strukturę. Składa się z trzech warstw drewna, przy czym górna i tylna warstwa są wykonane z tego samego drewna o tej samej grubości początkowej, które zostało poddane takiej samej obróbce termicznej. Taka konstrukcja umożliwia wyrównanie sił, co w ogromnym stopniu ogranicza ruchy drewna (pęcznienie i kurczenie się). Warstwa środkowa zawsze składa się ze świerku, który zapewnia dodatkową stabilność poprzez sklejenie poprzeczne pod kątem 90 stopni. Niemniej jednak pozostaje pewna elastyczność, która ma na celu zmniejszenie naprężeń w desce. Te właściwości pozwalają na bardziej intensywne użytkowanie podłogi drewnianej. Dzięki temu szerokie deski mafi można układać na podłodze bez dylatacji – to prawdziwa wizualna wartość dodana.

Pochodzenie długich i szerokich desek > stare zamki i kościoły

W kościołach, zamkach i innych okazałych budynkach z dawnych czasów preferowano szerokie deski podłogowe. Ponadczasowa elegancja, którą emanują szerokie deski, była postrzegana jako symbol statusu w okazałych budynkach z dużymi pomieszczeniami lub salami. Zdecydowane i mocne wrażenie, jakie dają długie i szerokie deski oraz ich trwałość tworzą szlachetną atmosferę. Przerabiano stare i grube pnie drzew.

Użycie szerokich desek w nowoczesnej architekturze ma miejsce również dzisiaj. Powód jest jasny: duże pomieszczenia tracą blask z powodu małych formatów. Coraz popularniejszy staje się również montaż jednej długości deski od ściany do ściany, który można łatwo osiągnąć za pomocą desek o długości 4 lub 5 metrów.

Długie i szerokie deski podłogowe mafi przekonują swoją prawdziwością i prostolinijnym urokiem zarówno w architekturze historycznej, jak i w stylowym, eleganckim, nowoczesnym domu.

Jest wiele miejsc w Poznaniu z podłogami drewnianymi. Ale jest tylko jedno w samym centrum Poznania. U nas na ulicy Wielkiej 18 w Poznaniu znajdziesz oryginalne podłogi drewniane, które są niepowtarzalne pod takimi względami jak: design czy unikalna konstrukcja. Produkty, które oferujemy dbają o Twoje zdrowie i są produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Jeżeli nie szukasz produktu masowego, a czegoś wyjątkowego, przyjdź do nas. Podłogę również dowieziemy i profesjonalnie zamontujemy! Ekskluzywna podłoga drewniana w Poznaniu? Tylko u nas!