Inspirująca elegancja – kasetony pałacowe mafi w Poznaniu. 

Kasetony pałacowe charakteryzują się ponadczasową elegancją. Na przestrzeni lat stanowiły o stylu wielu europejskich rezydencji i pałaców. To po prostu klasyk wśród drewnianych podłóg.

Prawdziwe, klasyczne piękno posiada jedną bardzo ważną cechę. Ponadczasowość. To oznacza, że kasetony pałacowe znajdą swoje miejsce także we współczesnym wzornictwie. Tym samym można uznać, że mafi proponuje prawdziwe połączenie tradycji z nowoczesnością.

Tworząc kasetony, mafi skupiło się na wypróbowanych i przetestowanych technologiach. Decydując się na tę podłogę, masz w takim razie pewność, że nie tracisz niczego z wieloletniego doświadczenia mafi. To nadal są naturalne, ekologiczne deski najwyższej jakości, tyle że ułożone w specyficzny sposób.

Ciekawie prezentują się same wzory. Są geometryczne i utworzone z desek o różnej wielkości i różnych odcieniach kolorystycznych. Taka mnogość możliwości sprawia, że kasetony te dopasują się do naprawdę wielu koncepcji – od projektów nowoczesnych, po projekty tradycyjne. Ta różnorodność możliwa jest dzięki aż czterem profilom kasetonów, które zostały opracowane specjalnie dla Was. Wybór, wraz z wariantami kolorystycznymi, jest więc naprawdę szeroki. 

Cztery różne profile wzorów można wykorzystać do stworzenia niezrównanych projektów dla każdego pomieszczenia. Mamy więc nadzieję, że zainspiruje Cię elegancja mafijnego parkietu.

Czym jest kaseton pałacowy?

Kaseton mafi to drewniany parkiet ułożony w specyficzny sposób – elegancki i wyszukany. Dekoracyjne wzory układane są w prostokąty bądź kwadraty.

W Europie parkiety uznawane są za jedne z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych podłóg drewnianych. Austriacka firma mafi idzie jeszcze jeden krok dalej. We współczesnym, zautomatyzowanym świecie, mafi pozostaje wierne tradycjom. Przy wsparciu nowoczesnych technologii, swoje podłogi, również omawiane tu kasetony, wykonuje ręcznie. Tym samym każda deska, powierzchnia, wzór – są jedyne w swoim rodzaju, a to tylko zwiększa ich atrakcyjność i ekskluzywność. Mafi zdecydowało się na kasetony ułożone w kwadrat, a zbudowane są z rombów.

Wzory kasetonów inspirowane są klasykami rodem z pałaców i dworów francuskich. Tym samym świetnie sprawdzą się jako element nadający pomieszczeniom elegancji. Geometryczny układ drewna sam w sobie jest wyjątkowy, a dodając do tego różne kombinacje kolorów i wspomnianą ręczną obróbkę, otrzymujemy klasyczny i niepowtarzalny wygląd. Kunszt wykonania podłogi jest widoczny gołym okiem i właśnie to nadaje pomieszczeniom niepowtarzalny klimat.

Różnorodność – cztery wzory kasetonów mafi.

Cieszymy się, że możemy zaoferować Wam tak wiele możliwości. Każdy z czterech wzorów mafi posiada swój charakter. Dzięki temu znajdziecie to, czego potrzebujecie najbardziej. Niezależnie od tego, czy decydujecie się na klasyczne czy nowoczesne wykończenie wnętrz.

Warto przypomnieć, że deski w kasetonach mafi również posiadają innowacyjną, trójwarstwową i symetryczną konstrukcję. Górna powierzchnia wykonana jest z tego samego gatunku drewna, co część spodnia. Dodatkowo obie te warstwy posiadają taką samą grubość. Dzięki tej konstrukcji podłoga jest stabilniejsza, zminimalizowany zostaje naturalny ruch drewna, a to z kolei ma wpływ na zapobieganie powstawaniu szczelin i pęknięć. Grubość całkowita takich desek wynosi 19 mm. 

Wspominaliśmy już o różnych możliwościach kolorystycznych kasetonów mafi. Dostępne są cztery warianty. Trzy dębowe, poddane obróbce termicznej oraz jeden z drewna orzechowego. Daje to pełen przekrój odcieni brązu – od jasnego, naturalnego, po ciemny i głęboki. Kończąc wątek estetyki, warto jeszcze zaznaczyć, że pojedyncze elementy parkietu tworzą kwadraty o wielkości 70×70 cm.

Dostępne wzory kasetonów pałacowych mafi.