Podłogi i deski w stylu skandynawskim

mafi: podłogi drewniane w stylu skandynawskim

deska daglezja salon

Jak wygląda styl skandynawski?

“nareszcie do domu, tam znajdziemy spokój i wygodę”

Jasne podłogi, np. deski dębowe lub modrzewiowe olejowane na biało, wyraźne kształty i przyjazna kolorystyka sprawiają, że styl skandynawski jest tak przyjemny i popularny. Skandynawowie kochają naturalne materiały ze względu na ich ciepło. Dużo drewna, lekkie i eleganckie kształty – meble skandynawskie słyną z lekkości.

deska dębowa podłogi w stylu skandynawskim

Kształty

„Keep it simple” – kształty są skromne, projekt jest prosty, przejrzysty i praktyczny. Z tego właśnie powodu kształt mebli skandynawskich zawsze podąża za ich funkcyjnością. Ponadto styl mebli w stylu skandynawskim powinien być dostępny i podobać się każdemu, jak największej liczby osób. Skandynawski styl wyposażenia wnętrz, kształt mebli i wykorzystanie odnawialnych surowców naturalnych, takich jak podłogi drewniane, pokazuje miłość Skandynawów do natury. Duży nacisk kładzie się na produkty naturalne i rzemiosło. Szczególne dobrze sprawdzają się tutaj jasne deski podłogowe.

Podłogi drewniane mafi, pasujące do stylu skandynawskiego

Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych stylów wystroju wnętrz, ponieważ Skandynawowie od dawna są pionierami w zakresie projektowania i urządzania. Z reguły na podłogę stosuje się drewno iglaste lub jasne deski dębowe. W ten sposób podłoga uwydatnia naturalny charakter wnętrza.

Szczególnie modrzew i daglezja idealnie pasują do kolorystyki wystroju wnętrza skandynawskiego. Zaletą tych gatunków drewna jest również ich wytrzymałość, chociaż drzewa iglaste są zwykle bardziej miękkie.

Jeśli jednak nastawiasz się na ekstremalne obciążenia, takie jak te spotykane w gastronomii i hotelarstwie, polecamy dąb w białym lub extra białym oleju.

Tutaj znajdziesz odpowiednie podłogi:

Czy wiedziałeś?

Często do projektów w stylu skandynawskim pasują idealnie deski z drewna iglastego, np. modrzewia, świerka czy daglezji.

W nowoczesnym budownictwie często stosuje się aktualnie ogrzewanie podłogowe. Powstaje problem. Bo deski iglaste dostępne na rynku to deski lite, które kładzie się na legarach, a to wyklucza zastosowanie ogrzewania podłogowego. Poza tym szerokie i lite deski podłogowe mają dużą  tendencję do rozsychania się w okresie grzewczym – powstają duże szpary.

Co można zrobić?

Oczywiście wybrać mafi! Jest to jedyna firma, która produkuje deski iglaste warstwowe, które nadają się na ogrzewanie podłogowe, nie rozsychają się zimą. I są dostępne w szerokościach do 30cm i długościach do 5 metrów.

A poza tym w mafi możesz zamówić schody i drewno na ściany.

Więcej informacji o konstrukcji desek mafi znajdziesz tutaj.

Jest wiele miejsc w Poznaniu z podłogami drewnianymi. Ale jest tylko jedno w samym centrum Poznania. U nas na ulicy Wielkiej 18 w Poznaniu znajdziesz oryginalne podłogi drewniane, które są niepowtarzalne pod takimi względami jak: design czy unikalna konstrukcja. Produkty, które oferujemy dbają o Twoje zdrowie i są produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Jeżeli nie szukasz produktu masowego, a czegoś wyjątkowego, przyjdź do nas. Podłogę również dowieziemy i profesjonalnie zamontujemy! Ekskluzywna podłoga drewniana w Poznaniu? Tylko u nas!