Co to jest styl loftowy?

 

 

„obiekty przemysłowe przeprojektowane dla celów mieszkaniowych”

Styl loftowy to purystycznie urządzone pomieszczenia, meble o prostych liniach i skromnym designie. Ponadto stosowane są meble, które nie wymagają wielu dekoracji. Zmniejszanie ilości mebli może stać się bardzo ważnym elementem stylistycznym, przez który pokój wygląda bardziej luksusowo. Często rezygnacja z mebli podnosi wyjątkowość wnętrza niż miało by to miejsce przy dodawaniu kolejnych mebli. Wystrój wnętrza jest zwiewny i lekki. W obszarach metropolitalnych i dużych miastach istniejące budynki i mieszkania są stale adaptowane i na nowo odkrywane. Termin loft pochodzi pierwotnie od pojęcia rozbudowa poddaszy.

Meble

W loftach używane są głównie ponadczasowe meble, bardzo wysokiej jakości. W tak dużych halach przemysłowych ważne jest, aby meble były solidne, ale też żeby miały „to coś”. Meble same w sobie przyciągają wzrok i stanowią w większości klasyczne wzornictwo. Obok znajduje się również kominek z ułożonym obok drewnem, niemal obowiązkowy element w mieszkaniu na poddaszu. Na ścianach znajdują się wielkoformatowe obrazy.

Podłogi pasujące do stylu loft

Duże hale i pomieszczenia mieszkalne, które w większości wykonane są z betonu i dużej ilości metalu, można wspaniale połączyć z delikatnymi kolorami naturalnego drewna. Surowe, przemysłowe materiały wymagają uzupełnienia czymś kontrastowym, co uczyni przestrzeń przemysłową zdolną i przyjemną do mieszkania. Podstawą tego kontrastu jest prawie zawsze drewno.

Estetyka pomiędzy materiałem naturalnym a przemysłowym emanuje szczególnym urokiem. Podłogi z naturalnego drewna mafi w kolekcjach DOMINO, CARVING, KORAL, BASIC to wyjątkowo ważny element Twojego mieszkania w stylu loft. Pod względem kolorystycznym paleta barw sięga od powierzchni olejowanych na szaro lub biało po drewno poddane obróbce termicznej.

Jest wiele miejsc w Poznaniu z podłogami drewnianymi. Ale jest tylko jedno w samym centrum Poznania. U nas na ulicy Wielkiej 18 w Poznaniu znajdziesz oryginalne podłogi drewniane, które są niepowtarzalne pod takimi względami jak: design czy unikalna konstrukcja. Produkty, które oferujemy dbają o Twoje zdrowie i są produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Jeżeli nie szukasz produktu masowego, a czegoś wyjątkowego, przyjdź do nas. Podłogę również dowieziemy i profesjonalnie zamontujemy! Ekskluzywna podłoga drewniana w Poznaniu? Tylko u nas!

Masz pytania? Zostaw swoje dane, oddzwonimy


Podaj imię i numer telefonu.
Oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.