Dąb – drewno wszechstronne, uniwersalne, a przy tym niezawodne

Drewno dębowe zawsze było blisko związane z ludźmi i zawsze było wykorzystywane jako materiał budowlany. Zarówno w budownictwie okrętowym, jak i mieszkaniowym, wysoka odporność na butwienie i zwartość dębu sprawiły, że ten rodzaj drewna jest jednym z najcenniejszych rodzimych gatunków drewna używanych do produkcji mebli i wyposażenia wnętrz.

Powodem dużej popularności tego gatunku drewna we wnętrzach jest z jednej strony duża twardość i wynikająca z tego długowieczność, z drugiej zaś ciekawy wygląd tego materiału.
W trakcie różnych etapów produkcji, takich jak wolna od chemii obróbka termiczna lub olejowanie naturalnym olejem na bazie oleju lnianego, można uzyskać szeroką gamę kolorystyczną.

Ta wszechstronność i długowieczność sprawiają, że dąb jest popularnym i lubianym gatunkiem drewna.

Przegląd wszystkich zalet i właściwości deski dębowej

 

+ deska dąb mafi jest wyjątkowo wytrzymała: twardość Brinella: 34 N / mm². Jako jedno z najtwardszych gatunków drewna, dąb może być stosowany wszędzie, od domów jednorodzinnych po obciążone lokale użytkowe.

+ Dąb jest łatwy w pielęgnacji: małe incydenty w życiu codziennym, takie jak plamy z tłuszczu lub wody, można łatwo usunąć czystym mydłem i gorącą wodą

+ Dąb ma różnorodny wygląd: naturalna obróbka termiczna i różne oleje zapewniają szeroki wachlarz wykończeń

+ Dąb zawsze pasuje: zmienny wygląd jest idealny zarówno do tradycyjnego wnętrza, jak i do nowoczesnych koncepcji pomieszczeń z duchem czasu

+ Drewno dębowe jest dobre dla klimatu w pomieszczeniu: ponieważ mafi nie zamyka powierzchni drewna, a wręcz przeciwnie, celowo zachowuje tę strukturę o otwartych porach, deska może w każdej chwili absorbować i uwalniać wilgoć z i do pomieszczenia. Rezultatem jest zdrowy klimat wewnętrzny we własnych czterech kątach

+ Deski dębowe mafi robią wrażenie: długości do 5 m i szerokości od 155 mm do 300 mm. Deski dębowe mafi produkowane są w symetrycznej trójwarstwowej konstrukcji z małą fazą na dłuższym boku i ok. 4 mm warstwą użytkową oraz ok. 4 mm warstwą spodnią z tego samego gatunku drewna. Środkowa warstwa składa się z elastycznego drewna iglastego.

Jak najlepiej opisać kolekcję mafi Basic?

Być może tak: pozornie nieskończona liczba desek dębowych w szerokiej gamie wymiarów, kolorów i klas, wszystko z gwarancją maksymalnej stabilności, naturalności i prozdrowotności od firmy mafi.

To naprawdę robi wrażenie, jak wiele różnokolorowych powierzchni można w naturalny sposób stworzyć z drewna dębowego. W kolekcji mafi Basic Collection znajdziemy parkiet dębowy w ciepłej, typowej dla dębu tonacji i niemal śnieżnobiałym wyglądzie, od nowoczesnej szarości po ciemną czekoladę.

Parkiet dębowy mafi sprawia, że ​​serca wszystkich dekoratorów wnętrz biją szybciej, ponieważ dostępne różne sortowania drewna nadają podłodze bardzo ciekawy wygląd.

mafi deska dębowa clear bezsęczna – ekskluzywna i ponadczasowa

„DĄB bezsęczny mafi clear” inspiruje prostą elegancją, nie posiada sęków ani pęknięć i olśniewa przez typowe usłojenie dębu, które szczególnie pięknie podkreśla olejowanie naturalnym olejem.

Można też powiedzieć, że mafi „dąb bezsęczny” to esencja drzewa. Ponieważ ze wszystkich desek, które daje nam pień drzewa, wybrano czyste deski, które tworzą spokojny ogólny obraz. „DĄB bezsęczny” to parkiet dla wszystkich, którzy chcą podłogi, która nigdy nie wychodzi z mody i która wie, jak dostosować się do swojego czasu i każdego wnętrza.

wybrane projekty mafi z deską dębową clear – bezsęsczna

deska bezsęczna szczotkowana dębowa mafi

Le Toison d’Or Bruksela

Rezydencja Hamburg Niemcy

DeSimone Consulting Engineers New York

deska dębowa mafi charakter z sękami – kilka sęków może dodać uroku

Sortowanie „ z sękami – charakter” jak sama nazwa wskazuje, powierzchnia z sękami o mniejszych średnicach i tylko pojedynczymi pęknięciami. Quasi kompromis pomiędzy ponadczasowym „dębem bezsęcznym” a żywym „dębem country”, czyli innymi słowy złoty środek tych dwóch selekcji, które mocno od siebie odbiegają.

Dzięki „dębowi z sękami” możesz wprowadzić do swojego domu wyjątkową selekcję drewna. Wygląd powierzchni emanuje z jednej strony przytulnością, spowodowaną pięknymi sękami, z drugiej ponadczasowością, wynikającą z spokojniejszego wyglądu ogólnego i typowego usłojenia. Małe sęczki w “dębie charakter” wypełnione są brązową szpachlą w kolorze dębu.

wybrane projekty mafi z deską dębową mafi charakter – z małymi sękami

deska bezsęczna szczotkowana dębowa mafi

Praktyka lekarska Monachium

Health for Life Wiedeń

Rezydencja prywatna Melbourne

mafi dąb sand – różnorodność sęków i homogeniczne wypełnienie

W przypadku mafi deski dębowej sand sęki są wypełnione wypełniaczem w kolorze piasku, który jest mniej widoczny niż brązowy kit deski dębowej charakter i dzięki temu jeszcze bardziej dyskretnie dopasowuje się do powierzchni drewna. Szczególnie połączenie białego oleju i jasnej szpachlówki piaskowej nadaje podłodze nastrojowy, a przede wszystkim jednorodny wygląd.

Typowym podejściem jest maksymalne dopasowanie koloru sęków lub podkreślenie ciemnych miejsc, które zawierają. W przypadku deski dębowej mafi sand idziemy w drugą stronę i wprowadzamy do gry możliwie najbardziej drewnopodobną tonację. W ten sposób minimalizujemy widoczność sęków w ogólnym wyglądzie.

wybrane projekty mafi z deską dębową mafi sand

deska bezsęczna szczotkowana dębowa mafi

Straż pożarna Neumarkt

Dom Dierhagen Niemcy

Dom prywatny Salzburg Austria

mafi dąb Country – esencja deski podłogowej

Popularna deska mafi „OAK Country” zachwyca niejednolitą kolorystyką oraz mocnymi sękami i pęknięciami. Pęknięcia w desce mafi „OAK Country” podkreślono ręcznie czarną szpachlą. Kontrast między jasnym kolorem dębu i ciemnymi pęknięciami tworzy ciekawy wygląd podłogi. Sortowanie drewna wyraźnie podkreśla jego usłojenie.

Jednak dąb country niekoniecznie jest rustykalny. Podłoga zawsze stanowi jedynie punkt wyjścia w urządzaniu pomieszczenia. Ostateczny wygląd uzyskuje się poprzez wystrój całego wnętrza. Oczywiście ta podłoga doskonale wpisuje się w tradycyjne projekty pomieszczeń. Jest ona naprawdę ciekawa w przeciwieństwie do nowoczesnego, zredukowanego stylu, któremu często brakuje pożądanej przytulności. Połączenie obu styli tworzy rozwiązanie optymalne: nowoczesny dom, w którym można się dobrze czuć.

wybrane projekty mafi z deską dębową mafi country

deska bezsęczna szczotkowana dębowa mafi

Straż pożarna Neumarkt

Dom Dierhagen Niemcy

Dom prywatny Salzburg Austria

mafi dąb molto – elegancki i oryginalny

Dąb Molto jest dostępny w stosunkowo wąskich, ale mieszanych szerokościach. Imponujące długości desek do 2,4 metra tworzą elegancki wygląd z żywą grą kolorów.

Ta odmiana naturalnych odcieni dębu powstaje przez dodanie desek z bielą. Oznacza to, że na desce znajdują się miejsca, które są znacznie jaśniejsze niż reszta drewna. Szczególnie w połączeniu z białą olejowaną powierzchnią powstaje ekscytujący wygląd pomieszczeń. Większość desek ma kilka niedużych sęków, co sprawia, że ​​wyglądają znacznie spokojniej niż klasyczne deski dębowe.

Dąb Molto dostępny jest również w wersji Vulcano. Dzięki innowacyjnemu i pozbawionemu środków chemicznych procesowi thermo, gra kolorów w drewnie dębowym nabiera jeszcze ciekawszego wyglądu.

wybrane projekty mafi z deską dębową mafi molto

deska bezsęczna szczotkowana dębowa mafi

Dom prywatny Salzburg

Klub sportowy Linz

mafi dąb vulcano thermo – koniec z drewnem egzotycznym

Vulcano to proces termiczny opracowany przez mafi w celu poszerzenia palety kolorów jasnych, lokalnych gatunków drewna o ciemne odcienie. Pomysł zrodził się w okresie rozkwitu nadmiernej eksploatacji rabunkowej lasów tropikalnych, któremu mafi od początku chciało przeciwdziałać poprzez innowacje.

Proces termiczny to delikatny proces suszenia drewna, który w przeciwieństwie do wędzenia amoniakiem całkowicie pozbawiony jest dodatków chemicznych. Drewno delikatnie zmienia kolor poprzez użycie czystego powietrza, wody i ciepła. Dzięki temu cała warstwa użytkowa jest równomiernie zabarwiona i w zależności od intensywności ma kolor jasnobrązowy, brązowy lub prawie czarny.

Proces Vulcano przeprowadza się na istniejących lamelach i sortowaniu. Intensywność proces prowadzi do różnej kolorystyki od jasnobrązowego Vulcano Medium, Vulcano do prawie czarnego Nero Vulcano. Deski Vulcano występują w klasie charakter – małe sęki i country – duże sęki.

wybrane projekty mafi z deską dębową mafi vulcano

Motel One Wiedeń

Dom prywatny Dusseldorf

Dom prywatny St. Gilgen

mafi tiger oraz dąb koral – niepowtarzalna podłoga na indywidualne zamówienie

W kolekcji mafi Basic znajdują się również “perełki”, takie jak np. ekstrawagancki „dąb koral” czy wyjątkowy „dąb Tiger ”.

W przypadku “dębu koral” istniejące pęknięcia w drewnie są ręcznie obrabiane, ujednolicane, a następnie szpachlowane. W przypadku „dębu Tiger” pęknięcia pojawiają się automatycznie, gdy drewno jest wystawione na duże, krótkotrwałe ciepło. Jednak pęknięcia „dębu Tiger” nie pojawiają się pojedynczo, lecz powstaje bardzo dużo drobnych pęknięć – podobnie jak paski na futrze tygrysa.

W przypadku „dębu Tiger” i „dębu Koral” można również wybierać pomiędzy różnymi kolorami szpachli: czarnym, złotym lub CC – czyli custom made, indywidualny kolor pod zamówienie klienta.

wybrane projekty mafi z deską dębową mafi koral i tiger

West Coast Kalifornia

Dom prywatny Ennetbaden

Boutique Christina’s