Rustykalna podłoga do chaty góralskiej. Nowoczesne stodoły w stylu rustykalnym

mafi: najlepsze podłogi warstwowe do nowoczesnej stodoły, chaty góralskiej lub domu w stylu country i rustykalnym – z dębu, sosny, modrzewia czy daglezji

rustykalna podłoga

Zawartość:

W tym artykule opisujemy podobne do siebie style: rustykalny, country, wiejski czy styl chaty góralskiej oraz deski podłogowe, najlepiej do tych styli pasujące. Dom wiejski, nowoczesna stodoła, chata w stylu góralskim, luksusowy hotel w górach. Jeżeli szukasz podłogi do takich wnętrz, koniecznie przeczytaj ten artykuł i obejrzyj zdjęcia z realizacji.

Nowy trend mieszkaniowy – styl rustykalny i jego odmiana styl country

Jakie materiały charakteryzują wnętrza w stylu domu wiejskiego lub country?

Dominujące kolory w stylu country

Styl wiejski – od nowoczesnego po rustykalny

Na podłogę – naturalne podłogi drewniane mafi w stylu country

Różne szerokości – sposób układania desek w chatach góralskich i nowoczesnych stodołach

Minimalizm dla większej przytulności

Czas czytania: 4 min

Uciec od stresu dnia codziennego, a najlepiej uciec na wieś – to marzenie wielu ludzi żyjących w dużych miastach i będących w ciągłym pośpiechu. Pachnące sady, zacienione lasy i mieniące się jeziora wzywają, obiecując świeże powietrze, spowolnienie i relaks. Aby choć trochę poczuć tę atmosferę country w mieście, często potrzebujesz tylko kilku drobiazgów. Poczucie wyciszenia, relaksu i odosobnienia czynią styl country coraz bardziej atrakcyjnym.

Podłogi z naturalnego drewna mafi podkreślają naturalny i ekologiczny wygląd wnętrz i gwarantują efekt „wow”. Styl vintage lub shabby chick można również połączyć z klasycznym stylem country. Ogólnie rzecz biorąc, styl country „przenosi” nas trochę na wieś, mimo że znajdujemy się cały czas w mieście. Ale jakie elementy wystroju wnętrz najlepiej użyć do tego stylu? Które podłogi drewniane najlepiej do niego pasują? A jakie kolory dominują? Dowiedz się więcej o stylu country.

Naturalny i nowoczesny wystrój wnętrz – styl country

Nie ma jasnej definicji stylu country. Na przykład we Francji i we Włoszech dominują akcenty morskie, takie jak odcienie błękitu i bieli w połączeniu z odcieniami ziemi. Anglia znana jest z wzorzystych tkanin w kratkę, podczas gdy w krajach skandynawskich na pierwszym planie jest minimalizm. Wnętrze w Austrii i Niemczech opiera się na willach country i chatach w stylu góralskim w celu uzyskania stylu country.

Styl contry rezydencji ma swoje początki w XVIII wieku. W tamtym czasie klasa wyższa w Wielkiej Brytanii miała drugie miejsce zamieszkania. Jednak tak zwane „wiejskie domy” były jeszcze bardziej pretensjonalne i kiczowate niż dzisiejszy trend. Służyły one przede wszystkim pisarzom i artystom jako oaza relaksu i czasu wolnego, aby oczyścić umysł i ponownie odzyskać wenę twórczą. Zarówno wtedy, jak i teraz, styl domu na wsi country charakteryzuje się idyllicznością, relaksem i bliskością natury.

Jakie materiały charakteryzują styl country?

W stylu country stosuje się naturalne materiały. Najbardziej charakterystycznym materiałem jest drewno w połączeniu z kamieniem, lnem, skórą, ceramiką, a także kwiatami i roślinami. Tworzą one ramy dla stylu rustykalnego. Tworzona kontrastowa atmosfera jest wyjątkowa i charakterystyczna. Lite drewno w połączeniu z delikatnymi bukietami kwiatów sprawiają wrażenie beztroskiego i zapraszającego wnętrza.

W ostatnich latach obserwuje się tendencję odchodzenia od typowo rustykalnego stylu i wzbogacanie go o elementy nowoczesne – koncepcyjnie określany jako nowoczesny lub nowy styl country. Opcje realizacji stylu country są różnorodne, a jego interpretacja też jest różna. Zawsze jednak kładziony jest nacisk na naturę i tworzenie przyjemnej atmosfery zapewniającej dobre samopoczucie i ciepło.

Dominujące kolory w stylu country

Czy to domek (wiejski) nad jeziorem, brytyjska chatka lub stary budynek w stylu wiejskiego domu – ten styl wyposażenia wprowadza do wnętrz naturę. Naturalne kolory i tradycyjne wzory, takie jak krata lub motywy kwiatowe, charakteryzują styl rustykalny i podkreślają przytulność. Aby jednak nie popaść w zbyt jednostajne zestawienia kolorystyczne, świeże akcenty zapewniają urozmaicony wygląd.

Naturalne kolory, jak również powściągliwy granat czy mocna czerwień zestawiane są z klasyczną wełnianą bielą lub metalicznymi tonami, aby zapewnić przytulny i rustykalny wygląd. Jeśli chcesz czegoś bardziej subtelnego, możesz użyć neutralnych odcieni ziemi, takich jak beż i brąz. Miękkie, przyciągające wzrok delikatne pastelowe odcienie, takie jak stary róż, jasnożółty lub baby blue, dodadzą wyjątkowego uroku.

Dodatkowy efekt dają różne niuanse kolorystyczne drewnianej podłogi. Niezależnie od tego, czy jest to ciepły modrzew, sosna czy klasyczna podłoga dębowa, która poprzez liczne sęki tworzy specyficzny klimat. W każdym przypadku dzięki naturalnym deskom mafi powstaje w każdym pomieszczeniu relaksująca i sielankowa atmosfera.

Styl wiejski – od nowoczesnego po rustykalny

Styl domu wiejskiego w nowszych wariantach staje się coraz bardziej popularny. Styl vintage, shabby chic czy tzw. Used look łączą w sobie rustykalny styl umeblowania z figlarnym urokiem i nadają pomieszczeniu przytulny wygląd.

Ciężkie, masywne meble i filigranowe dekoracje to klasyczne elementy autentycznego wiejskiego stylu. Duże meble kojarzą się przede wszystkim z rustykalnym stylem wyposażenia. Uroku chaty oddaje także drewniana podłoga i mniejsze elementy dekoracyjne. Połączenie z naturalnymi tkaninami stawia drewnianą podłogę w centrum uwagi, a styl rustykalny osiąga się nawet bez masywnych mebli w stylu vintage.

Bezpieczeństwo, ciepło i nostalgiczny urok. Realizacja wiejskiego stylu nie zawsze oznacza jednak użycie szorstkich, masywnych materiałów. Nowoczesny styl domu wiejskiego zawiera także aktualne trendy stylistyczne. Charakterystyczne dla nowoczesnej interpretacji są naturalne, olejowane podłogi drewniane czy meble z jasnego drewna z widocznymi strukturami. Zamiast ozdób i elementów dekoracyjnych wybierane są proste linie i proste skromne elementy wykańczania wnętrz. Jest to mieszanka stylów, która lubi również łączyć stare błyskotki, które mają przyciągać wzrok. Powstaje nowoczesny i elegancki styl, który tworzy przytulne wnętrza.

Naturalne deski mafi do domów w stylu country, rustykal i góralskim

Ze względu na różnorodność kolekcji podłóg drewnianych mafi zawsze znajdziemy idealną podłogę. Najbardziej różnorodne gatunki drewna (modrzew, dąb, daglezja, świerk, sosna) z ciekawym usłojeniem i sękami tworzą zupełnie nową atmosferę w Twoim domu. Czujesz się jak w domu na wsi, możesz poczuć zapach drewna iglastego lub liściastego. Idealnie, aby pozbyć się z głowy złych myśli i zacząć wszystko od nowa. Dobry klimat w pomieszczeniu i subtelny zapach drewna uzyskuje się dzięki zastosowaniu naturalnych olejów i otwartym porom w drewnie. Drewno szczególnie ładnie pachnie po umyciu podłogi mydłem.

Do stylu rustykalnego lub country pasują sęki w drewnie, oraz wszelkiego rodzaju naturalne przebarwienia. Popularny jest również wariant mocno szczotkowany, który poprawia wrażenia przy dotyku. Przeważają powierzchnie naturalnie lub  olejowane na biało. Deski są w większości wielkoformatowe, w mafi znajdziesz takie podłogi w dziale „deski szerokie o długości do 5 m i szerokości do 300 mm”.

Styl domu country łączy tradycyjne meble z prostą i autentyczną drewnianą podłogą. Masywne meble sąsiadują z naturalną podłogą drewnianą wykonaną z czystego dębu lub jesionu, tworząc kontrast między rustykalnym a powściągliwym. Lekkość drewnianej podłogi gwarantuje świeżość, mimo masywnych ciężkich mebli.

Czy wiedziałeś?

Często do projektów nowoczesnej stodoły lub chaty góralskiej pasują idealnie deski z drewna iglastego, np. modrzewia, świerka czy daglezji.

W nowoczesnym budownictwie często stosuje się aktualnie ogrzewanie podłogowe. Powstaje problem. Bo deski iglaste, np. modrzew lub sosna dostępne na rynku to deski lite, które kładzie się na legarach, a to wyklucza zastosowanie ogrzewania podłogowego. Poza tym szerokie i lite deski podłogowe mają dużą  tendencję do rozsychania się w okresie grzewczym – powstają duże szpary.

Co można zrobić?

Oczywiście wybrać mafi! Jest to jedyna firma, która produkuje deski iglaste warstwowe, które nadają się na ogrzewanie podłogowe, nie rozsychają się zimą. I są dostępne w szerokościach do 30cm i długościach do 5 metrów.

A poza tym w mafi możesz zamówić schody i drewno na ściany.

Więcej informacji o konstrukcji desek mafi znajdziesz tutaj.

Rustykalna podłoga Chapel Parket – deski w stylu rustykalnym i country

Firma Chapel Parket produkuje deski dębowe, które można również świetnie wykorzystać przy budowie domów w stylu rustykalnym lub country. Deski można także zamówić w wersji postarzanej, gdzie kupujemy nowe deski z celowymi uszkodzeniami. W Chapel Parket możemy zamówić deski warstwowe (np. na ogrzewanie podłogowe) i lite. To co wyróżnia deski Chapel Parket to heblowanie ich przed olejowaniem. Przez co powstaje efekt 3d.

Jest wiele miejsc w Poznaniu z podłogami drewnianymi. Ale jest tylko jedno w samym centrum Poznania. U nas na ulicy Wielkiej 18 w Poznaniu znajdziesz oryginalne podłogi drewniane, które są niepowtarzalne pod takimi względami jak: design czy unikalna konstrukcja. Produkty, które oferujemy dbają o Twoje zdrowie i są produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Jeżeli nie szukasz produktu masowego, a czegoś wyjątkowego, przyjdź do nas. Podłogę również dowieziemy i profesjonalnie zamontujemy! Ekskluzywna podłoga drewniana w Poznaniu? Tylko u nas!