Podłogi Mafi

Poznaj ofertę podłóg premium firmy Mafi

Dlaczego Mafi?

Mafi to rodzinna austriacka firma z siedzibą w Schneegattern w pobliżu Salzburga. Firma od pokoleń zajmuje się obróbką drewna. Całość produkcji ma miejsce w Austrii, gdzie wykorzystuje się zgromadzony od 100 lat know-how.

Mafi ma nadzór nad całym ciągiem produkcji od ściętej kłody, poprzez rozkrój, suszenie, aż do gotowego produktu – a to oznacza gwarancję stałej wysokiej jakości produktu końcowego. Natura jest najlepszym projektantem – to filozofia firmy mafi od początku. Przy projektowaniu podłóg uwzględnia się naturalny kształt kłody, mając też na uwadze jak najlepszy design, cieszący oko klienta.

Wymiary podłóg firmy mafi:

  • grubość 10-20mm
  • szerokość 70-300mm
  • długości – 500-5000mm

Podłogi mafi mają wyjątkową konstrukcję. Spód deski jest wykonany z tego samego gatunku drewna co warstwa wierzchnia. Daje to niepowtarzalną stabilność. Dlatego też można z powodzeniem kłaść 30cm szerokie deski na ogrzewanie podłogowe. Do wykańczania powierzchni używa się tylko i wyłącznie olejów schnących oksydacyjnie. Podłogi mafi mają otwarte pory w drewnie, co oznacza, że pomagają one utrzymać optymalny klimat w pomieszczeniach. Przy użyciu specjalnego mydła usuwa się z nich bardzo łatwo wszelkie zabrudzenia. Deski podłogowe mafi są matowe. Nie widać na nich żadnej powłoki wosku lub lakieru. Matowa podłoga podkreśla naturalny charakter podłogi. Dzięki temu możmy faktycznie poczuć, że mamy naturalną podłogę, a nie naturę przykrytą “plastikiem”.

Produkty firmy mafi zostały wielokrotnie wyróżnione:

  • red dot design award – wyróżnienie w projektowaniu produktów
  • oraz posiadają certyfikat Product Living Challenge (lpc), przyznawany tylko firmom, których produkcja nie przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego

Zależy Ci na środowisku naturalnym i własnym zdrowiu?

WYBIERZ MAFI!

Więcej informacji o firmie oraz produktach firmy mafi znajdziesz na stronie producenta: www.mafi.com (strona w j. angielskim/niemieckim/włoskim/hiszpańskim/francuskim).

 

 

Kolekcje podłóg Mafi

Kolekcja Tiger

Kolekcja Koral

Kolekcja Koral

Kolekcja Alpin

Kolekcja Select

Kolekcja Basic

Kolekcja Riva

Kolekcja Piccolino

Kolekcja Carving

Kolekcja Domino

Kolekcja Fresco

Kolekcja Tiger

Poznaj kolekcję podłóg Tiger firmy Mafi

Prawie żadna inna kolekcja nie przedstawia istoty marki mafi lepiej niż kolekcja Tiger. Te unikalne podłogi z naturalnego drewna łączą techniczną wiedzę rzemieślniczą z niepowtarzalnym naturalnym wzornictwem. Ciągle poszukując nowych pomysłów, mafi stworzyło kolekcję Tiger – wykorzystując naturalne właściwości drewna, tj. posiadanie gałęzi i pęknięć. Naturalna budowa drewna jest punktem wyjścia dla wszystkich produktów mafi, nie ogranicza jednak możliwości. Surowiec do kolekcji Tiger jest poddany specjalnemu procesowi technologicznemu, w wyniku czego otrzymuje się dużą różnorodność zarówno drobnych, jak i większych pęknięć. W ten sposób powstają deski jesion, buk lub dąb thermo. Pęknięcia są następnie uszlachetniane kolorową szpachlą.

Z kolei obróbka termiczna prowadzi do powstania ciemniejszego odcienia dębu i tworzy niezrównaną grę kolorów z wieloma, ciepłymi odcieniami brązu. Powstały wygląd mocno przypomina futro tygrysa i ostatecznie on zadecydował o wyborze nazwy kolekcji – dąb Tiger. Każda deska z naturalnego drewna mafi jest wyjątkowa – podobnie jak każde drzewo. Ponadto klienci mają możliwość samodzielnego wyboru koloru szpachli. Oznacza to, że podłogę można dostosować do tożsamości korporacyjnej firmy lub po prostu do istniejących kolorystyki wystroju wnętrza.

Podłogę jako najbardziej trwały element wyposażenia wnętrz można szczególnie łatwo łączyć z innymi kolorami i materiałami. Należy podkreślić, że mafi nieustannie stara się zwiększać świadomość naturalnego i zrównoważonego wykorzystania drewna. Dlatego deski z pęknięciami odgrywają nie mniejszą rolę w asortymencie, niż deski bezsęczne i bez pęknięć. I dlatego też coraz więcej klientów zaczyna też doceniać piękno “niedoskonałości natury”. Dębowe lub jesionowe deski thermo doskonale zastępują pod względem kolorystyki drewno egzotyczne, a nie przyczyniają się do niekontrolowanego wyrębu lasów pierwotnych.

Kolekcja Koral

Poznaj kolekcję podłóg Koral firmy Mafi

Mafi bazuje na naturze i zrównoważonym rozwoju. Bogactwo kształtów i wzorów występujących w naturze daje mafi idealną bazę wyjścia do tworzenia z podłóg unikalnych dzieł sztuki.

Kolekcja Koral łączy wszystkie wymagania stawiane przez mafi każdej podłodze z naturalnego drewna. Drewno poprzez użycie naturalnych olejów może jeszcze zwiększyć swój pozytywny efekt i stworzyć w pomieszczeniu wyjątkową atmosferę.

Charakterystyczne dla tej kolekcji są artystycznie wkomponowane pęknięcia, które można wypełnić różnymi kolorami szpachli. Koralowy dąb kształtuje pomieszczenie. Przy długich pęknięciach pomieszczenia wizualnie zyskują na wielkości, co daje ludziom przestrzeń, dzięki której mogą kreatywnie działać.

Kolekcja Alpin

Poznaj kolekcję podłóg Alpin firmy Mafi

Kolekcja Alpin jest pokłonem dla początków i historii firmy mafi. W przypadku modrzewia, sosny, jodły i sosny mówimy o tradycyjnych gatunkach drewna, które stosuje się do produkcji podłóg. mafi produkuje wyłącznie w Austrii i kładzie duży nacisk na wysoką jakość “Made in Austria”. Kolekcja Alpin powstaje z drewna iglastego, zapewnia naturalną, odprężającą atmosferę w każdym pomieszczeniu. Deski podłogowe z kolekcji Alpin, to deski podłogowe warstwowe modrzew, sosna, świerk i daglezja.

Duża liczba sęków i niejednorodna kolorystyka są wyróżnikiem tej kolekcji. Niemniej jednak podłogi z kolekcji Alpin są niezwykle popularne w nowoczesnych wnętrzach. Powód jest prosty: często nowoczesnym pomieszczeniom w zimnej tonacji brakuje przytulności.

Podłogi kolekcji Alpin, które czasem wydają się rustykalne, zrywają z monotonią i tworzą wspaniałe miejsce do mieszkania i życia. Dzięki nowoczesnej obróbce rzemieślniczej, podłogi warstwowe z drewna iglastego mogą różnić się kolorem od prawie białego do ciemnobrązowego bez utraty swej naturalności.

Deski podłogowe z modrzewia, świerku czy daglezji idealnie nadają się do domów w stylu góralskim lub tzw. nowoczesnej stodoły. Są one długie i szerokie do 30cm. Specjalna konstrukcja dodaje im stabilności na ogrzewaniu podłogowym.      Więcej info: mafi: podłogi styl country/rustykalny/wiejski (podlogi-premium.pl)

Kolekcja Select

Poznaj kolekcję podłóg Select firmy Mafi

Co jest ponadczasowe? Coś, co przetrwa krótkotrwałe mody, coś, co było używane od dawna, coś, co pozostanie w przyszłości.

Wszystkie te trzy punkty dotyczą także podłóg ponadczasowej kolekcji mafi. Obejmuje to klasyki podłóg drewnianych, takie jak podłogi z czereśni i orzecha, a także eleganckie ciemne deski bukowe Vulcano.
Oferowane jest całe spektrum kolorów – od bardzo jasnego drewna klonowego aż po ciemną akację.

Większość ponadczasowych podłóg jest szlifowana. W przeciwieństwie do szczotkowanych podłóg, szlifowane powierzchnie są gładkie i błyszczą się w określonych warunkach oświetleniowych.

Ponadczasowa kolekcja zawsze była bardzo popularna w starych budynkach, ale coraz częściej trafia też do nowoczesnych loftów i willi miejskich.

Kolekcja Basic

Poznaj kolekcję podłóg Basic firmy Mafi

Kolekcja Basic obejmuje zasadniczo wszystkie dębowe podłogi, które mają bardzo naturalny wygląd. Oprócz ogólnego usłojenia drewna, sęki i pęknięcia są ważną cechą odróżniającą poszczególne produkty.

Paleta produktów sięga od prawie czystych bezsęcznych powierzchni po deski z głębokimi pęknięciami i dużymi sękami. Dzięki obróbce termicznej mafi (Vulcano) gama kolorów obejmuje klasyczne, naturalne kolory dębu poprzez delikatnie brązowe odcienie, aż po prawie czarne podłogi.

Kolekcja Riva

Poznaj kolekcję podłóg Riva firmy Mafi

Najnowsza innowacja 3D z domu mafi to kolekcja Riva. Frezowana powierzchnia przypomina fakturę piasku nad brzegiem morza. Aby uzyskać możliwie naturalny wygląd powierzchni, ta chropowata struktura jest ręcznie obrabiana – podobnie jak wiele innych produktów z domu mafi. Ta ekskluzywna struktura nadaje podłodze zarówno rustykalny jak i ekscytujący wygląd.

Punktem wyjścia dla tego nowego produktu była jeszcze twardsza alternatywa powierzchni 3D, kolekcja mafi Fresco z drewna bukowego. Rozszerzając asortyment o Oak Country i Oak Country Vulcano oraz powiązane z nimi szerokie deski, powierzchnia Riva zdobywa coraz większe uznanie także w obiektach komercyjnych. Pasująca do stylu śródziemnomorskiego podłoga ta, to prawdziwy rarytas, szczególnie w łazienkach i pomieszczeniach gdzie się chodzi na boso. W zależności od intensywności żłobień rozróżnia się podłogi Riva Mezzo i Riva Piano.

Kolekcja Piccolino

Poznaj kolekcję podłóg Piccolino firmy Mafi

mafi wykorzystuje całe drzewo – to założenie jest szczególnie widoczne w kolekcji Piccolino. Stosowane gatunki drewna obejmują akację, buk, dąb, jesion i orzech. Wszystkie podłogi mają wspólną specjalną kompaktową budowę warstwową.

W rezultacie deski o długości jednego metra mają tylko 1 cm grubości. Właśnie dlatego podłogi z kolekcji piccolino są szczególnie popularne w obszarach remontowanych ze względu na ich małą wysokość.

Kolejną cechą są proporcjonalne wymiary o długości jednego metra i szerokości dziesięciu centymetrach. Wymiary te pozwalają na ułożenie wzoru w jodełkę pod kątem 90 °. Gra świateł, która powstaje na podłodze po montażu jodełki szczególnie ładnie wygląda w dużych pomieszczeniach.

Kolekcja Carving

Poznaj kolekcję podłóg Carving firmy Mafi

Pasja projektowania zawsze była oczkiem w głowie firmy mafi. Poprzez Carving Edition firma z Austrii wprowadza znane, ale także nowe wzory nadruków na podłogi z drewna naturalnego.

Prawdziwym wyznacznikiem kolekcji jest sam projekt. W zależności od wystroju, artystycznie wprowadzony wzór rozciąga się na podłodze do 15 m2 zanim znów się powtórzy. Przyszłość kolekcji Carving jest nieograniczona, ponieważ możliwe jest również wprowadzanie indywidualnie wykonanych wzorów.

Świetna okazja dla firm aby wyrazić swoją tożsamość korporacyjną (Corporate Identity) w całkiem nowy sposób. Mafi stworzyło również siedem różnych standardowych wzorców, aby pokazać, jakie możliwości tkwią w tej technologii.

Kolekcja Domino

Poznaj kolekcję podłóg Domino firmy Mafi

Całość to coś więcej niż suma jego części – to powiedzenie opisuje bardzo dokładnie podłogi mafi Domino. Bruk drewniany Te podłogi z litego drewna składają się z wielu kostek drewna, które nadają podłodze niesamowitą stabilność. Dzięki obróbce termicznej drewna każdy kawałek mieni się innym kolorem, co oznacza, że powstaje nieskończona ilość możliwych kombinacji.

Jakby tego było mało, mafi Domino (bruk drewniany) może być również używane jako okładzina ścienna lub sufitowa. Powierzchnię podłogi domino można zarówno szlifować jak i szczotkować. Do produkcji używa się modrzewia lub jesionu.

Pierwotnym wzorem tej kolekcji są stare podłogi warsztatowe w Austrii. W przeszłości na podłodze stosowano długie klepki z litego drewna, na których przez lata utworzyły się duże szczeliny i różnice wysokości. Dlatego mafi zdecydowało się na produkcję podłóg z kolekcji Domino o grubości 19 mm. Dzięki olejowaniu podłóg i wspomnianej obróbce termicznej podłogi Domino są stabilne wymiarowo. Zestawienie pojedynczych kostek tworzy żywą powierzchnię, a naturalne słoje drewna nadają podłodze niepowtarzalny wygląd.

Kolekcja Fresco

Poznaj kolekcję podłóg Fresco firmy Mafi

W czasach wiecznego pośpiechu, takich jak teraz, własny dom staje się coraz ważniejszy jako miejsce odosobnienia. Łazienka jako oaza spa staje się naszym najważniejszym miejscem w domu.

Dzięki naturalnemu uszlachetnianiu powierzchni olejem, naturalne podłogi drewniane mafi są bardzo odpowiednie do pomieszczeń o podniesionej wilgotności. Oczywiście istnieją pewne różnice między gatunkami drewna. Wszystkie podłogi mafi poddane obróbce termicznej szczególnie nadają się do pomieszczeń mokrych. Dzięki specjalnej, ale całkowicie naturalnej obróbce termicznej rozszerzanie i kurczenie się drewna jest praktycznie zerowe. Jednak odporność na działanie wody zostaje zwiększona.

To właśnie obróbka termiczna jest stosowana przy podłogach kolekcji Fresco. Te niezwykle ciepłe podłogi z naturalnego drewna zachwycają również wyjątkowym designem, który wyróżnia się trzecim wymiarem.

Wielokrotnie nagradzanym produktem kolekcji Fresco jest Vulcano Duna (fale), który został uhonorowany w 2009 r. wyróżnieniem Red Dot Award. Oferta obejmuje teraz jeszcze dwie bardzo unikalne powierzchnie projektowe: punto (kropki) i rombo (diamenty).

Zalety podłóg fresco można docenić dopiero wtedy, gdy chodzi się po nich boso. Frezowana powierzchnia 3D działa jak masaż na często naprężonych powierzchniach stóp. Czy to wychodząc z wanny lub prysznica – z mafi fresco każda łazienka nabiera indywidualnego, zmysłowego charakteru.

Oczywiście, deskami mafi fresco mogą być pokryte także powierzchnie ścian i sufitów.