Deski podłogowe Mafi Domino – bruk drewniany jesion, modrzew

Całość to coś więcej niż suma jego części – to powiedzenie opisuje bardzo dokładnie podłogi mafi Domino. Bruk drewniany. Te podłogi z litego drewna składają się z wielu kostek drewna, które nadają podłodze niesamowitą wytrzymałość. Dzięki obróbce termicznej drewna każdy kawałek mieni się innym kolorem, co oznacza, że powstaje nieskończona ilość możliwych kombinacji. Jakby tego było mało, mafi Domino (bruk drewniany) może być również używane jako okładzina ścienna lub sufitowa. Powierzchnię podłogi domino można zarówno szlifować, jak i szczotkować. Do produkcji używa się modrzewia lub jesionu. Drewno modrzewiowe ma wiele zalet. Ze względu na swoją twardość, może być używane zarówno w budynkach prywatnych, jak i w przestrzeni publicznej. W przeszłości modrzew był wykorzystywany do produkcji mebli w stylu rustykalnym. Obecnie, coraz częściej, współtworzy nowoczesne obiekty, stanowiąc fascynujący kontrast dla minimalistycznych wnętrz. Drewno to jest bardzo łatwe w pielęgnacji, bez trudu usuwa się z niego nawet trudne plamy. Może wyglądać różnorodnie – w zależności od sposobu wykończenia podłogi, można uzyskać zupełnie inny efekt. Z kolei jesion wykazuje się niezwykłą twardością i odpornością na uszkodzenia. Jego włókna są charakterystycznie jasne, dzięki czemu podłoga wygląda wyjątkowo elegancko i nowocześnie. W zależności od sposobu szczotkowania, słoje drewna mogą być mniej lub bardziej widoczne.

 

 

 

Troska o samopoczucie

Obecnie coraz popularniejsze staje się tworzenie przestrzeni, które mają pozytywny wpływ na zdrowie, samopoczucie i środowisko naturalne. Można to osiągnąć, między innymi, przez montowanie podłóg z naturalnego drewna. Poprzez otwarte pory, drewno ma zdolność nawilżania powietrza w pomieszczeniu, zapewniając mu zdrowy klimat. Podłogi Domino pozwalają odkryć, jak naturalne drewno może poprawić Twoje samopoczucie, jednocześnie dbając o wszystkie zmysły. Warto w nie zainwestować i w pełni odkryć jego prozdrowotne właściwości.

Tradycja i nowoczesność

Pierwotnym wzorem tej kolekcji są stare podłogi warsztatowe w Austrii. W przeszłości na podłodze stosowano długie klepki z litego drewna, na których przez lata utworzyły się duże szczeliny i różnice wysokości. Dlatego mafi zdecydowało się na produkcję podłóg z kolekcji Domino o grubości 19 mm. Dzięki olejowaniu podłóg i wspomnianej obróbce termicznej podłogi Domino są stabilne wymiarowo. Zestawienie pojedynczych kostek tworzy żywą powierzchnię, a naturalne słoje drewna nadają podłodze niepowtarzalny wygląd. Inaczej niż pozostałe podłogi mafi, w których stosuje się trzywarstwowe deski, Domino wykonane jest z litego drewna. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę, aby montaż był prawidłowy. Warto się do niego przyłożyć, gdyż finalny efekt mówi sam za siebie. Poszczególne bryty, gotowe do montażu, mają wymiary 40 × 20 cm. Są one następnie układane w sposób podobny do montowania mozaiki. Cała powierzchnia jest następnie szlifowana, aby pozbyć się wszelkich nieregularności lub wystających krawędzi. Podłogi Domino są dostarczane w wersji surowej i muszą być olejowane po zamontowaniu. Jest to świetny sposób na nadanie podłodze charakteru.