Ściany dekoracyjne z drewna do wnętrz – okładziny drewniane na ścianę

stylistyczny sposób na zwiększenie komfortu

Drewniana ściana w kawiarni

Zawartość:
Ograniczanie ilość materiałów – okładziny ścienne wykonane z desek podłogowych
Drewniane wzory na ścianie
Ściany i powierzchnie 3D
Zakrzywione elementy ścienne
Ściana jako mebel
Drewno w sypialni – z tyłu łóżka na poprawę snu
Inspiracje z całego świata
Czas czytania: 3,5 min

Nowy trend – okładziny dekoracyjne z drewna na ściany

Aktualne trendy wykańczania wnętrz wyraźnie rozwijają się w kierunku drewnianych okładzin ściennych. Naturalne deski mafi na ścianie przyciągają wzrok. Przemyślane koncepcje pomieszczeń z naciskiem na ekologię zwracają szczególną uwagę na ciepło i poczucie bezpieczeństwa zarówno we wnętrzach prywatnych, na przykład jako ściana z drewna do sypialni, jak i w pomieszczeniach dla firm lub praktyk lekarskich. Naturalne projektowanie jest związane też z zastosowaniem zmniejszonej ilości produktów, np. stosowanie tego samego materiału przy wyborze podłogi i dekoracji ściany.

Międzynarodowe badania pokazują: ludzie spędzają około 90% dnia w zamkniętych pomieszczeniach, dlaczego nie wykańczać ich w najlepszy możliwy sposób? Zanieczyszczenia z powietrza są filtrowane przez drewno. Ta właściwość ma pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka.

Zadanie dla projektanta: Harmonijna integracja zakrzywionych ścian lub różnych kolekcji, takich jak mafi Carving, Domino i Fresco, ma zapewnić doskonałą kompozycję w każdym pomieszczeniu. Dodatkowa ściana z drewna to prawdziwa wartość dodana dla każdego projektu, czy to jako element stylistyczny, czy też jako czynnik poprawiający samopoczucie.

Coś extra: ściana i podłoga z tego samego drewna.
Zredukowana ilość rzeczy jest kluczem do wysokiej jakości koncepcji projektowych. Podłogi z naturalnego drewna jako okładziny ścienne drewniane niosą ze sobą aspekt ekologiczny i pozytywnie wpływają na klimat pomieszczenia oraz samopoczucie człowieka.

Możliwość regularnej pielęgnacji drewna na mokro daje efekt niezależnego małego klimatyzatora, który oczyszcza powietrze w pomieszczeniu co jest szczególnie korzystne dla alergików. Drewniana okładzina ścienna sprawia, że ​​pomieszczenie jest zdrowsze do życia, a jednocześnie przyciąga wzrok. W tym przypadku drewno jest wykorzystywane jako materiał kluczowy, który ma właściwości estetyczne i gustowne. Zastosowanie tego samego materiału na podłodze i ścianie jako elementu stylistycznego daje poczucie przytulności i estetyki w każdym pomieszczeniu.

Szukasz czegoś wyjątkowego – niepowtarzalnych wzorów drewna?

Okładzina ścian z naturalnego drewna zapewnia ciepło i przytulność każdemu projektowi. Dzięki szerokiej gamie wzorów można wybierać pomiędzy wariantami naturalnymi, ekstrawaganckimi i niemal artystycznymi. Różne kolekcje, od Carving do Domino, pozwalają nie tylko spersonalizować każdą podłogę, ale także stworzyć niepowtarzalne ściany z drewna do wnętrz.

Kolekcja Carving z dębu i buku, a także kolekcja domino z jesionu lub modrzewia zapewniają indywidualność i niepowtarzalność. Ze względu na różne rodzaje drewna, a także różne wzory, prawie każde życzenie można spełnić na ścianach. Użycie tych samych materiałów zaciera granice między perspektywą poziomą i pionową. Wyraźne linie są przerwane i powstają w pomieszczeniach wyizolowane miejsca wysokiej jakości.

Drewniane ściany w optyce 3D

Dla wszystkich, którzy szukają czegoś wyjątkowego, reprezentacyjnym elementem są deski o strukturze 3D. Monotonna ściana zamienia się w niezwykłą drewnianą ścianę o trójwymiarowym wyglądzie. Ta naturalna podłoga świetnie masuje stopy, a jako drewniana ściana z kolekcji Fresco lub Riva przyciąga wzrok.

Design jest powściągliwy i zachwyca drobnymi szczegółami. Ten specjalny produkt wykonany z drewna jest produkowany w szerokiej gamie wzorów, z których każdy jest indywidualnością. Kolekcję Riva charakteryzuje naturalne i subtelne kreskowanie, w którym gra kształtami i liniami stara się konkurować z kolekcją Fresco.

Czy nie ma giętych drewnianych ścian?

Drzewa są okrągłe, dlaczego nie użyć zakrzywionych drewnianych ścian w pomieszczeniach, aby przyciągnąć wzrok? Innowacyjne gięte okładziny ścienne to zupełnie coś nowego. Dzięki nowej technologii obróbki FLEX deski są wyginane i powstaje symbioza między podłogą a drewnianymi ścianami.

Nawet trudne plany pięter i ściany z uskokami można wyprostować za pomocą zaokrąglonej okładziny i zaprezentować w atrakcyjny wizualnie sposób. Niezależnie od tego, czy jest to biuro, restauracja czy własne cztery kąty, gięta okładzina ścienna jest zawsze wyjątkowa.

Ściana jako mebel

Wejście do spójnego pomieszczenia automatycznie poprawia samopoczucie. Te same gradienty kolorów są wystarczające, aby pomieszczenie wyglądało harmonijnie, ale jeśli meble są również dopasowane do drewnianych ścian, efektem jest dekoracyjna perfekcja. Dzięki temu pomieszczenia działają harmonijnie i pozytywnie pobudzają podświadomość. Czy to lada w Twojej ulubionej winiarni, która pasuje do podłogi i drewnianej ściany, stół jadalny, który harmonizuje z drewnianymi ścianami w pokoju, czy drzwi, które są zlicowane ze ścianą i są prawie niewidocznie zintegrowane ze ścianą.

Ściana za łóżkiem

Jednym z najpopularniejszych miejsc do wykonywania zabudów drewnianych jest ściana za łóżkiem. Ciało powinno być w stanie zregenerować się w sypialni lub pokoju relaksacyjnym. Na właściwy relaks wiele rzeczy gra rolę. Jeden aspekt sięga nawet epoki kamienia łupanego. Ludzie lepiej śpią, mając widok na drzwi i ścianę za sobą – to podstawowe zachowanie wynika z czasów, gdy my ludzie żyliśmy w jaskiniach i zawsze musieliśmy mieć oko na wejście i wrogów. Te wzorce są nadal podświadomie w nas zakotwiczone.

Podobną atmosferę zapewnia okładzina tylnej ściany naturalnym materiałem z drewna. Oprócz atrakcyjnego wyglądu tworzy to prawdziwą strefę ciszy, która również podświadomie zapewnia relaks i spokojny sen.

Badania naukowe pokazują, że drewno ma pozytywny wpływ na ludzi, poprawia ich samopoczucie fizyczne i psychiczne. Dzięki unikalnym aromatom i olejkom eterycznym drewno sosnowe ma szczególnie dobry wpływ na samopoczucie fizyczne i psychiczne. Zmniejszone tętno podczas snu oznacza, że następny dzień możesz rozpocząć z pełną energią.

Jest wiele miejsc w Poznaniu z podłogami drewnianymi. Ale jest tylko jedno w samym centrum Poznania. U nas na ulicy Wielkiej 18 w Poznaniu znajdziesz oryginalne podłogi drewniane, które są niepowtarzalne pod takimi względami jak: design czy unikalna konstrukcja. Produkty, które oferujemy dbają o Twoje zdrowie i są produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Jeżeli nie szukasz produktu masowego, a czegoś wyjątkowego, przyjdź do nas. Podłogę również dowieziemy i profesjonalnie zamontujemy! Ekskluzywna podłoga drewniana w Poznaniu? Tylko u nas!