Deski podłogowe jesionowe

deski podłogowe jesionowe
deski podłogowe jesionowe salon

Czy podłoga jesionowa jest nową wersją podłogi dębowej?

Czas odpowie na to pytanie. Faktem jest, że dąb środkowoeuropejski będzie trudniejszy do zdobycia w przyszłości i prawdopodobnie będzie droższy. Jeśli chodzi o źródła dostaw zza oceanu, pojawiają się kwestie jakości, a przede wszystkim zrównoważonego rozwoju. Z kolei jesion jest obecnie bardzo łatwo dostępnym surowcem, który technicznie niewiele różni się od dębu. Wizualnie jesion charakteryzuje się spokojnym wyglądem z kilkoma sękami. Z reguły usłojenie jest mocne, co podkreśla naturalny charakter podłogi drewnianej.

Skąd dominacja deski dębowej i czy nie ma alternatywy?
Jako parkiet dąb od dziesięcioleci dominuje na rynku podłóg drewnianych. Powodem tego są z jednej strony właściwości techniczne, a także dostępność i oczywiście wygląd. Drewno dębowe jest szczególnie sprężyste i, w przeciwieństwie do innych gatunków drewna, nie ma tendencji do odkształcania się. W przeszłości dąb europejski był również ogólnodostępny.

Teraz sytuacja wygląda inaczej. W przyszłości dąb jako surowiec będzie coraz rzadszy. Szczególnie wysokogatunkowy dąb jest obecnie sprzedawany po wysokich cenach, co z kolei przekłada się również na ceny dla klientów końcowych. Dlatego czas poszukać alternatywy dla deski dębowej. Naszą odpowiedzią jest jesion.

Olejowana deska jesionowa to przyszłość

Jesion w niczym nie ustępuje dębowi pod względem odporności i wytrzymałości. Jesion, stosowany głównie w produkcji mebli, jest również znany jako materiał na kije baseballowe – ze względu na swoją twardość. Drewno charakteryzuje się wyraźnym usłojeniem, co podkreśla naturalny charakter materiału. W zależności od szczotkowania słoje roczne mogą wydawać się mocniejsze lub słabsze. Docenisz prawdziwą, naturalną podłogę drewnianą, chodząc po niej boso.

Wygląd jest szczególnie imponujący ze względu na niewielką liczbę sęków, co nadaje deskom elegancki, nowoczesny wygląd. W zależności od sortowania dostępny jest jesion z rdzeniem lub dużo bardziej jednorodny jesion biały.

Parkiet dębowy i jesionowy – porównanie

deski podłogowe z drzewa jesionowe
statystyki deski jesionowej

Deski podłogowe jesionowe – projekt

deski podłogowe jesionowe do salonu

Prywatny dom

deski podłogowe jesionowe pokój gościnny

Grand Hyatt Hotel

mafi deski podłogowe jesionowe

mafi store Linz

deska podłogowa mafi jesion cor  

deska podłogowa mafi jesion cor jest stosunkowo młodym produktem w portfolio i już jest bardzo popularną podłogą z naturalnego drewna. Jako materiał wyjściowy stosuje się jesion z rdzeniem. Oznacza to, że wiele desek ma brązowy rdzeń i na deskach występuje żywa gra kolorów. Aby zachować niezbędną jednorodność, deski podłogowe oferowane są w kolorze głębokiej bieli naturalizowanej i olejowanej grafitowo-szarej. Oba oleje znacznie redukują brązowe odcienie twardzieli, nie zmieniając naturalnego wyglądu. Rezultatem jest oryginalny nowy wygląd naturalnej podłogi drewnianej. Wersja olejowana grafitowo-szara zachwyciła projektantów hotelu Grand Hyatt w Atenach.

panel deski podłogowe jesionowe ciemny
deski podłogowe jesionowe jasny

Inspiracje deski podłogowe jesionowe

deska podłogowa mafi jesion uni

JESION UNI jest bardziej wyselekcjonowanym drewnem w porównaniu do JESIONU COR , ale pod względem ceny jest tańszy od porównywalnego dębu. Jako surowiec używany jest tak zwany biały jesion. To sortowanie jest znacznie bardziej jednorodne i nie zawiera brązowego rdzenia, co sprawia, że ​​parkiet wygląda wyjątkowo ekskluzywnie i skromnie. Dostępne są kolory głębokiej bieli i szary. Na podłodze prawie nie ma sęków, ale słoje są wyraźnie widoczne. Jesion UNI łączy w sobie naturalność z ponadczasową elegancją – podłoga z prawdziwego naturalnego drewna.

Porównanie mocno białego naturalnego oleju na zbliżeniu pokazuje wyraźną różnicę między mafi JESION UNI a mafi JESION COR.

unigrau deski podłogowe jesionowe
uniweiss deski podłogowe jesionowe

Inspiracje deski podłogowe jesionowe UNI

Jest wiele miejsc w Poznaniu z podłogami drewnianymi. Ale jest tylko jedno w samym centrum Poznania. U nas na ulicy Wielkiej 18 w Poznaniu znajdziesz oryginalne podłogi drewniane, które są niepowtarzalne pod takimi względami jak: design czy unikalna konstrukcja. Produkty, które oferujemy dbają o Twoje zdrowie i są produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Jeżeli nie szukasz produktu masowego, a czegoś wyjątkowego, przyjdź do nas. Podłogę również dowieziemy i profesjonalnie zamontujemy! Ekskluzywna podłoga drewniana w Poznaniu? Tylko u nas!