Pielęgnacja podłóg drewnianych – wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji podłóg z naturalnego drewna

 

Ci, którzy wybierają podłogę drewnianą, chcą tego, co najlepsze. Obejmuje to również najlepszą pielęgnację. Na tej stronie znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o asortymencie mafi, aby móc doskonałe czyścic i pielęgnować swoją podłogę. Pokażemy Ci, jak w prosty sposób czyścić i konserwować parkiet, abyś mógł cieszyć się pięknem podłogi naturalnej mafi przez całe życie.

Znajdziesz tu również przydatne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów: Co zrobić, jeśli na parkiecie pojawią się plamy lub rysy? Stworzyliśmy dla Ciebie łatwe do zrozumienia filmy. Możesz spodziewać się dużej ilości cennej wiedzy dla właścicieli, projektantów i personelu sprzątającego, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla nowicjuszy!

Pierwsza przydatna wskazówka: zapisz tę stronę, a zawsze tu wrócisz, kiedy tylko będziesz potrzebować!

Treść:

 

Subtelna różnica między parkietem olejowanym a lakierowanym
Dlaczego produkty do czyszczenia i pielęgnacji marki mafi
Czego potrzebuję do pielęgnacji parkietu?
Właściwie wyczyść i pielęgnuj parkiet – tak to działa w jednym kroku
Czym myć podłogę drewnianą?
Jak myjesz parkiet?
Jak często myć parkiet?
Łatwe ponowne olejowanie
Dla profesjonalistów: olejowanie podłogi po ułożeniu
Parkiet i klimat wewnętrzny
Usuwanie uszkodzeń na parkiecie
Podsumowanie

 

Czas czytania: 5 min

Subtelna różnica między parkietem olejowanym a lakierowanym

 

Bardziej naturalny, cieplejszy, łatwiejszy w pielęgnacji: parkiet olejowany ma wiele zalet w porównaniu z podłogami pokrytymi warstwą lakieru.

Podłogi z naturalnego drewna mafi to wyłącznie olejowane, wolne od substancji szkodliwych deski, które po olejowaniu schną na powietrzu (za pomocą tlenu). Po olejowaniu olej głęboko wchłania się w drewno nie zamykając porów. Alternatywą do tego jest parkiet lakierowany, w którym drewno jest szczelnie pokryte warstwą lakieru.

Parkiet ze schnącą na powietrzu powierzchnią olejową ma wiele zalet: bezpośredni, przyjemny i ciepły kontakt z powierzchnią drewna zamiast warstwy lakieru. Parkiet olejowany lepiej wpływa na pozytywny klimat w pomieszczeniu, ponieważ w istotny sposób przyczynia się do wymiany wilgoci. Wreszcie, jeśli chodzi o konserwację, olejowany parkiet ma przewagę nad lakierowanym. Za dużo wilgoci np. przy myciu może być problemem w przypadku parkietu lakierowanego. Jeśli wilgoć dostanie się pod lakier, może to prowadzić do brzydkich plam lub łódkowania desek.

Natomiast olejowane podłogi mafi są łatwiejsze w pielęgnacji i trwalsze, ponieważ stają się coraz bardziej odporne po czyszczeniu ciepłą wodą i mydłem. Brud i plamy można łatwo usunąć z powierzchni o otwartych porach. Kolejny plus: w przypadku parkietu olejowanego naprawy można przeprowadzić bezpośrednio i łatwo na uszkodzonym obszarze, bez konieczności naprawy całej powierzchni.

Co to jest mydło do podłóg drewnianych?

Mydło do podłóg drewnianych mafi jednocześnie czyści i pielęgnuje olejowany parkiet, łatwo się je nakłada po zmieszaniu z ciepłą wodą. Skutecznie wiąże brud z podłogi, dzięki czemu można go łatwo usunąć po przetarciu czystą wodą. Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu w mydle do podłóg drewnianych mafi, parkiet jest regularnie odnawiany i doskonale pielęgnowany poprzez zwykłe mycie.

Dlatego produkty do czyszczenia i pielęgnacji firmy mafi

 

Jako producent wysokiej jakości podłóg drewnianych mafi posiada również najwyższe kompetencje w zakresie pielęgnacji podłóg drewnianych. Dzięki naszym mydłom do podłóg drewnianych, środkom do pielęgnacji i akcesoriom oferujemy pełny program pielęgnacji podłóg drewnianych każdego rodzaju olejowanych oksydacyjnie, czy to dębowych, świerkowych czy jesionowych podłóg. Wszystkie wymienione tutaj produkty i komponenty są dostępne w naszym sklepie internetowym – z wyjątkiem oczywiście domowych środków, takich jak proszek do pieczenia. Oczywiście produkty do pielęgnacji mafi są polecane nie tylko do podłóg z naturalnego drewna mafi, ale także wprost do pielęgnacji parkietów wszystkich producentów. Mowa tutaj zawsze tylko o olejowanych podłogach drewnianych.

Jak właściwie dbać o parkiet?

Czyszczenie i pielęgnacja olejowanych podłóg drewnianych jest łatwa: odkurzaj co tydzień, myj co cztery tygodnie mydłem do podłóg drewnianych mafi zmieszanym z ciepłą wodą. Oprócz odpowiedniego drewnianego mydła do podłóg mafi potrzebne są również dwa wiadra i bawełniany mop. Poprzez mycie na mokro mydłem z dużą zawartością tłuszczu parkiet jest jednocześnie pielęgnowany i staje się coraz bardziej odporny.

Prawidłowo myj i pielęgnuj parkiet. Jak działa mycie i pielęgnacja

podłogi w jednym kroku ?

 

mafi ma w swojej ofercie ponad 400 różnych podłóg drewnianych, które są zarówno trwałe, jak i łatwe w pielęgnacji. Istnieje uniwersalny produkt do czyszczenia i pielęgnacji dla każdego: mydło do podłóg drewnianych mafi, które jest dostępne w trzech wariantach dopasowanych do koloru drewna. Mydło powinno być podstawowym wyposażeniem każdego gospodarstwa domowego w którym są olejowane podłogi drewniane. Umożliwia ono zarówno czyszczenie jak i pielęgnację parkietu. Dzięki dużej zawartości tłuszczu każde nałożenie działa jak ponowne olejowanie parkietu!

Potrzebujesz tylko:

dwa wiadra
bawełniany mop
mydło do podłóg drewnianych mafi

Regularne mycie mydłem

 

Jak myć podłogę drewnianą?

Najpierw odkurz parkiet odkurzaczem. Mycie podłogi drewnianej jest prawie tak samo łatwe, jak odkurzanie. Zalecamy wykonanie następujących sześciu kroków:

1. Napełnij oba wiadra ciepłą wodą.
2. Wlej do wiadra odpowiednie mydło do podłóg drewnianych (125 ml mydła na 5 l wody). Zasada dwóch wiader gwarantuje, że ​​czysta woda mydlana nie miesza się z brudną wodą.
3. Rozprowadź wymieszaną wodę z mydłem po podłodze za pomocą bawełnianego mopa.
4. Po krótkim czasie działania nadmiar wody zebrać bawełnianym mopem i wypłukać w drugim wiadrze. Mydło do podłóg drewnianych mafi rozpuszcza brud, a poprzez wytarcie mopem rozpuszczony brud jest usuwany z podłogi.
5. Następnie wypłucz mop w drugim wiadrze z czystą wodą.
6. Kroki 3 – 5 powtarzaj dla całej powierzchni.

Zasadniczo podłogi z naturalnego drewna mafi można myć z dużą ilością wody. Tylko podłogi mafi Vulcano należy myć delikatnie wilgotną szmatką.

Jak często myć podłogę drewnianą mafi?

Przy normalnym użytkowaniu w prywatnym gospodarstwie domowym zalecamy czyszczenie parkietu co cztery tygodnie ciepłą wodą i mydłem do podłóg drewnianych mafi. W międzyczasie wystarczy odkurzanie raz w tygodniu.

Ponowne olejowanie drewnianej podłogi?

 

parkiet mafi jest łatwy w pielęgnacji. W gospodarstwach domowych nie trzeba samemu olejować parkietu mafi – nasi partnerzy zajmą się tym natychmiast po ułożeniu. Wystarczy regularnie czyścić podłogę ciepłą wodą i mydłem do podłóg drewnianych mafi. Wysoka zawartość tłuszczu w mydle działa jak lekkie ponowne olejowanie. Jeśli chcesz odnowić połysk swojej podłogi, użyj balsamu na bazie oleju mafi care, który możesz łatwo nanieść bawełnianą szmatką. Jest to znacznie mniej czasochłonne niż ponowne olejowanie i możesz ponownie chodzić po podłodze już po czterech godzinach.

Parkiet i klimat wewnętrzny

Przy dużej wilgotności powietrza parkiet wchłania wilgoć i zwiększa swoją objętość. Przy niskiej wilgotności powietrza, np. w okresie grzewczym, drewno oddaje wilgoć i zmniejsza swoją objętość. To nie jedyny powód, dla którego ważne jest zapewnienie odpowiedniego klimatu w pomieszczeniach.

Klimat w pomieszczeniu ma decydujący wpływ zarówno na zdrowie, jak i na parkiet. Idealne warunki osiąga się przy temperaturze 21 ° C i wilgotności względnej 40 – 60%. Regularna wentylacja, rośliny domowe i nawilżacze powietrza mają pozytywny wpływ na klimat w pomieszczeniu. Podłogi mafi są często układane na ogrzewaniu podłogowym, ponieważ świetnie się do tego nadają. Również w takich pomieszczeniach należy zapewnić dobre warunki poprzez odpowiednią wentylację i ewentualnie nawilżacze powietrza.

Biblia mafi

W tej broszurze zawarte są wszystkie ważne informacje o użytkowaniu i pielęgnacji podłóg mafi.  

Usuwanie uszkodzeń na parkiecie

Parkiet jest używany codziennie. Codzienne zabrudzenia i oznaki zużycia są normalne, a dzięki mydłu do podłóg drewnianych mafi zwykle też nie stanowią problemu. Niemniej jednak zdarzają się uszkodzenia, których nikt nie chce widzieć na drewnianej podłodze: zadrapania, zarysowania, wgniecenia lub plamy po kawie, czerwonym winie lub tłuszczu. Ale są na to rozwiązania, które Państwu tutaj przedstawiamy.

Jak mogę usunąć zadrapania z podłogi?

Regularne mycie mydłem do podłóg mafi samoczynnie usunie drobne rysy z olejowanego parkietu. Silniejsze rysy w parkiecie można również naprawić samodzielnie, bez konieczności naprawy całej powierzchni. Oglądając nasze filmy, możesz dowiedzieć się, jak to zrobić i czego potrzebujesz, z instrukcjami krok po kroku.