mafi: idealne deski na ogrzewanie podłogowe

Wielu inwestorów staje przed pytaniem czy na posadzkę z ogrzewaniem podłogowym można położyć deski? Drewno przecież jest izolatorem. Najlepszy będzie przecież kamień!

Poza tym istnieje ryzyko rozsychania się desek, powstawania szczelin, łódkowania, itp.

Jaka jest jednak prawda?

Czy szerokie i długie deski podłogowe nadają się na ogrzewanie podłogowe?

Czy w takich pomieszczeniach nie będzie zimą zimno? Czy nie będzie trzeba więcej płacić za ogrzewanie?

Oto kilka faktów:

Podłoga powinna być komfortowo ciepła zarówno w okresie grzewczym jak i poza nim. Jeżeli chodzimy bosą stopą po posadzce okazuje się, że aby odczuwać komfort cieplny, przy podłodze z kamienia lub płytek trzeba utrzymywać wyższą temperaturę niż w przypadku podłogi drewnianej (odpowiednio 26 i 22 stopnie Celsjusza). Z czego to wynika?

Wynika to z tego, że posadzka kamienna jest lepszym przewodnikiem i „zabiera” szybciej więcej ciepła ze stopy. Aby podłoga z kamienia lub płytek w „dotyku” była tak samo ciepła, jak podłoga drewniana trzeba by było mocniej grzać pomieszczenie, co prowadziłoby do jego przegrzania.

W okresach przejściowych (wiosna, jesień), ogrzewanie podłogowe przy podłodze drewnianej można już wyłączyć, podczas gdy właściciele domów z posadzką z glazury będą nadal grzać, aby zachować przyjemną w dotyku podłogę.

Wnioski:

Podłoga z kamienia/płytek jest lepsza dla osób które lubią temperatury większe niż 23-24 stopnie.

Dla reszty lepsza, bardziej komfortowa będzie podłoga drewniana.

 

Podłoga mafi a ogrzewanie podłogowe
Mafi to:

Specjalna asymetryczna konstrukcja desek podłogowych mafi

Warstwa użytkowa z dębu, środek ze świerku, warstwa dolna z dębu

– nadaje to podłodze niesamowitą stabilność: warstwa dolna kompensuje „pracę warstwy górnej”.

Dopuszcza się nawet deski o szerokości 30cm do stosowania na ogrzewaniu podłogowym. Ryzyko powstania większych szczelin jest minimalne. Mafi to najstabilniejsza podłoga drewniana na ogrzewanie podłogowe!

W ofercie mafi jest wiele podłóg z drewna thermo (dąb, modrzew, buk), które poprzez proces „termizowania” nadają się doskonale na ogrzewanie podłogowe. Mafi w produkcji stosuje tylko oleje naturalne, które w dotyku odczuwa się jako cieplejsze niż podłogi lakierowane lub olejowoskowane.

 

 

Masz pytania? Zostaw swoje dane, oddzwonimy


Podaj imię i numer telefonu.
Oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.