Podłoga w Stylu Loft 

Co to jest styl loftowy?

“obiekty przemysłowe przeprojektowane dla celów mieszkaniowych”

Styl loftowy to purystycznie urządzone pomieszczenia, meble o prostych liniach i skromnym designie. Ponadto stosowane są meble, które nie wymagają wielu dekoracji. Zmniejszanie ilości mebli może stać się bardzo ważnym elementem stylistycznym, przez który pokój wygląda bardziej luksusowo. Często rezygnacja z mebli podnosi wyjątkowość wnętrza, niż miałoby to miejsce przy dodawaniu kolejnych mebli. Wystrój wnętrza jest zwiewny i lekki. W obszarach metropolitalnych i dużych miastach istniejące budynki i mieszkania są stale adaptowane i na nowo odkrywane. Termin loft pochodzi pierwotnie od pojęcia rozbudowa poddaszy.

Styl loftowy cieszy się popularnością w przestrzeniach poindustrialnych, wysokich kamienicach i nowoczesnych mieszkaniach. Jest zatem uniwersalny. Jego specyfika to niepowtarzalny, surowy klimat, którego podstawę stanowi duża powierzchnia wnętrza połączona z wysokim sufitem – to idealne warunki do zaplanowania aranżacji zgodnie z założeniami stylu loft. Umiejętne posługiwanie się światłem i dążenie do zapewnienia wrażenia przestrzenności pomieszczeń poprzez redukcję liczby ścian dopełnia jego charakterystykę.

W nowoczesnych poindustrialnych wnętrzach często spotykane są ściany stylizowane na ceglane lub wprost wykonane właśnie z cegły. W tego rodzaju wnętrzach równie istotną rolę, jak oryginalny design, odgrywają względy praktyczne. Aspekty wizualne i użyteczne sprawiają, że w stylu loftowym często aranżuje się zarówno nieruchomości mieszkalne, jak i lokale gastronomiczne, hotele, puby czy nawet biura. Przy odpowiednim podejściu poindustrialna przestrzeń może być naprawdę funkcjonalna.

Meble w stylu loftowym 

W loftach używane są głównie ponadczasowe meble, bardzo wysokiej jakości. W tak dużych halach przemysłowych ważne jest, aby meble były solidne, ale też, żeby miały „to coś”. Meble same w sobie przyciągają wzrok i stanowią w większości klasyczne wzornictwo. Obok znajduje się również kominek z ułożonym obok drewnem, niemal obowiązkowy element w mieszkaniu na poddaszu. Na ścianach znajdują się wielkoformatowe obrazy.

Podłoga do stylu loft

Duże hale i pomieszczenia mieszkalne, które w większości wykonane są z betonu i dużej ilości metalu, można wspaniale połączyć z delikatnymi kolorami naturalnego drewna. Surowe, przemysłowe materiały wymagają uzupełnienia czymś kontrastowym, co uczyni przestrzeń przemysłową zdolną i przyjemną do mieszkania. Podstawą tego kontrastu jest prawie zawsze drewno.

Estetyka pomiędzy materiałem naturalnym a przemysłowym emanuje szczególnym urokiem. Podłogi z naturalnego drewna mafi w kolekcjach DOMINO, CARVING, KORAL, BASIC to wyjątkowo ważny element Twojego mieszkania w stylu loft. Pod względem kolorystycznym paleta barw sięga od powierzchni olejowanych na szaro lub biało po drewno poddane obróbce termicznej.

Jednym z kluczowych elementów wnętrz w stylu loft jest odpowiednio dobrana podłoga. W praktyce wybór sprowadza się do dobrania drewnianej podłogi starannie wyselekcjonowanej pod kątem kolorystyki i usłojenia. Taka podłoga lekko ociepla wnętrza i pogłębia efekt jego przestrzenności, który jest jednym z charakterystycznych elementów stylu loftowego. Znaczenie ma także prezencja drewnianej podłogi, która może dodać wnętrzu klasy i szlachetności, nieco ocieplając jego surowe wykończenie.
W naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz wysokiej jakości desek podłogowych. Są to naturalne produkty klasy premium pasujące do pomieszczeń zaprojektowanych zgodnie z poindustrialnymi, surowymi i przestrzennymi założeniami pomieszczeń loftowych. Szczególnie ciekawym wyborem jest szeroka deska z daglezji oferowana w ciepłym czerwonym odcieniu, a także podłogi z kolekcji Select, które zostały wykonane z takich gatunków drewna jak jesion czy orzech.

Jest wiele miejsc w Poznaniu z podłogami drewnianymi. Ale jest tylko jedno w samym centrum Poznania. U nas na ulicy Wielkiej 18 w Poznaniu znajdziesz oryginalne podłogi drewniane, które są niepowtarzalne pod takimi względami jak: design czy unikalna konstrukcja. Produkty, które oferujemy dbają o Twoje zdrowie i są produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Jeżeli nie szukasz produktu masowego, a czegoś wyjątkowego, przyjdź do nas. Podłogę również dowieziemy i profesjonalnie zamontujemy! Ekskluzywna podłoga drewniana w Poznaniu? Tylko u nas!