Dąb Thermo jodełka klasyczna – salon z ciemnym parkietem

dąb thermo jodełka klasyczna

Treść artykułu Dąb Thermo jodełka klasyczna:

 

jodełka z kolekcji OAK Vulcano Medium jako punkt wyjścia urządzania salonu, poznaj dąb thermo

opracowana przez mafi ekologiczna obróbka termiczna

nowy trend? Klasyczny styl umeblowania

Stylowa elegancja w połączeniu z olejowaną na biało jodełką

Salon jodełka klasyczna

Ponadczasowa elegancja wymaga nienachalnych, stylowych elementów. Jednym z nich jest brązowa podłoga mafi z kolekcji OAK Vulcano Medium. Ułożona została w jodełkę pod kątem 90° i tworzy w pomieszczeniu przyjemną, przytulną aurę.

Deski dębu thermo w dynamiczny sposób reagują ze światłem. W zależności od kąta patrzenia, wydają się one jaśniejsze, bądź ciemniejsze. Aby dopełnić tę ciekawą grę kolorów, zastosowano biały, naturalny olej. Nadaje on powierzchni podłogi świeży, jednorodny wygląd.

Oczywiście wygląd podłogi to nie wszystko – deski muszą być stabilne i twarde. Kolekcję OAK Vulcano Medium można określić w trzech słowach: ponadczasowa, elegancka i wytrzymała. I właśnie ta wytrzymałość odgrywa kluczową rolę. Dąb to jeden z najtwardszych gatunków drewna, a specjalna konstrukcja desek mafi zapewnia stabilność na najwyższym poziomie. Między innymi dzięki temu deski te świetnie radzą sobie w trudnych warunkach, takich jak wysoka wilgotność powietrza albo wręcz przeciwnie, kiedy powietrze jest bardzo suche.

Podłogi z kolekcji Vulcano: ciemne podłogi bez szkody dla środowiska. Dąb thermo w pełnej krasie

Dąb thermo deski

“Vulcano” to nazwa ekologicznej obróbki termicznej opracowanej przez mafi. Dzięki niej dąb thermo posiada odpowiedni kolor. Cały proces opiera się na trzech prostych składnikach: wietrze, wodzie i ciepłym powietrzu. Wszystkie te elementy odpowiadają za zmianę barwy drewna. Mafi może poszczycić się tym procesem z wielu powodów. Efekt końcowy jest oszałamiający, ale warto zaznaczyć, że cały ten proces odbywa się bez udziału chemicznych dodatków. Takiej obróbce termicznej poddany został omawiany tutaj parkiet z kolekcji OAK Vulcano Medium. Z jasnego koloru naturalnego dębu udało się uzyskać ciemniejszy, głębszy odcień brązu. Oczywiście bez udziału chemicznych, sztucznych dodatków.

Umeblowanie klasyczne to umeblowanie ponad trendami

Dąb thermo deski 2
jodełka klasyczna - precyzja

Odwzorowanie klasycznego stylu życia wymaga perfekcji w projektowaniu. Tą poszczycić mogą się właściciele jednorodzinnego domu mieszczącego się w położonym w zieleni Hilden, u podnóży Bergisches Land w Niemczech. Dzięki wyczuciu klasycznego stylu, udało się osiągnąć oszałamiający efekt.

W projekcie liczył się każdy detal, na przykład wykończenie podłogi. Zadbano o to, aby poprzez użycie odpowiednich kolorów, parkiet komponował się z innymi elementami wnętrza. Brązowe klepki dębu thermo mafi są w takim samym odcieniu, co meble. Mamy więc brązową, wykonaną z prawdziwej skóry kanapę oraz dwa bardzo wygodne fotele z tego samego materiału. Świetnie współgrają one z klasycznymi meblami z litego drewna w stylu Biedermeier.

Aby pomieszczenie zyskało dynamikę, potrzebny był kontrast. Rolę tę pełnią matowe, białe ściany z ponadczasową sztukaterią oraz eleganckimi, wysokimi białymi listwami. Te elementy projektu stanowią kontrast dla ciemnych mebli i brązowego parkietu w jodełkę.

Zastosowano też opaskę wokół jodełki klasycznej, która podkreśla styl i przyciąga uwagę. Podczas projektowania nic nie pozostawiono przypadkowi. Również kierunek układania był celowy. Zadbano o to, aby na wszystkie klepki padała możliwie równomierna ilość światła – są więc skierowane w kierunku jednego źródła światła. Z desek podłogowych, ułożonych pod kątem 90,° powstały typowe groty strzał. Daje to dwojaki efekt: pomieszczenie optycznie wydaje się większe, a przy tym całość staje się przytulniejsza i posiada ten domowy czar.

O deskach mafi

Jodełka klasyczna