Podłoga we wzory. Ekstrawagancja prosto z Austrii, mafi z kolekcji OAK Clear Carving Lipsko I szczotka, biały olej

Podłoga we wzory kuchnia

Treść artykułu Podłoga we wzory. Ekstrawagancja prosto z Austrii:

 

– podłoga we wzory, czyli ekstrawagancja we własnych czterech ścianach

ciekawy sposób na wkomponowanie niecodziennych podłóg do projektu

Innowacyjny design na dobrze sprawdzonej powierzchni z naturalnego drewna – podłoga we wzory

Podłoga we wzory kuchnia 2

Podłoga we wzory mafi z kolekcji OAK Clear Carving Lipso (szczotka, biały olej) jest naprawdę wyjątkowa. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, aby zrozumieć fenomen jej powierzchni. Wzory są ciekawe, unikatowe i odważne. Jednak nie oznacza to, że cała deska to absolutna nowość i eksperyment. Nie – mafi, korzystając z wieloletniego doświadczenia w obróbce drewna, wykorzystuje sprawdzoną konstrukcję desek. Otrzymujemy więc oryginalny wzór zachowując wszystkie atuty podłóg mafi.

Wzór na powierzchni to dzieło opracowanej przez mafi technologii nadruku. Jest ona innowacyjna i sprawia, że deski austriackiej firmy są jedyne w swoim rodzaju. Nie ma drugiej takiej powierzchni na świecie. Nawet w obrębie jednej kolekcji! Dzieje się tak, ponieważ mafi celebruje naturę. Ich deski są ręcznie wykonane, a po wkomponowaniu w nie wzoru, powierzchnia zostaje uszlachetniona naturalnym olejem. Dzięki temu podłoga zachowuje wszystkie pozytywne aspekty naturalnego drewna. Jeśli zdecydujecie się na mafi, możecie być więc pewni, że ta podłoga we wzory w waszych czterech kątach będzie wyjątkowa.

Wzór koła emanuje dużą dozą spokoju. Powtarza się na całej powierzchni podłogi, ale nie nudzi się i pozostaje ekstrawagancki i “żywy”. Dzieje się tak dzięki kształtom, które to koło utworzyły. Idealny okrąg powstał za sprawą połączenia elips.

Właśnie tak należy korzystać z designerskich podłóg

Detal deski mafi

Współczesny świat projektowania wnętrz to naprawdę szeroki temat. Mnogość stylów i odwaga architektów pozwala na nowe połączenia. Klasyczne, drewniane parkiety interpretowane są na nowo, a w świecie nowoczesnego wyposażenia wnętrz, coraz większą rolę odgrywają również podłogi we wzory – żywe i oryginalne.

W projekcie domu jednorodzinnego w Austrii, którego efekty możecie podziwiać na zdjęciach, połączono złote odcienie z naturalnym, ciepłym kolorem dębowego drewna. Aby przełamać te zbliżone do siebie odcienie, jako kontrast zastosowano chłodny kolor turkus – tapety i zasłony.

Równie ciekawie prezentuje się kuchnia. Tam za mocne akcenty należy uznać wolnostojącą lodówkę w stylu amerykańskim oraz tapetę z dużymi pawimi piórami. Oba te elementy są w kolorze złota. To buduje spójną narrację całego projektu. Beżowa Kanapa w stylu francuskim razem z czystą bielą bryły kuchennej tworzą stylistyczną przerwę w otoczeniu i sprytnie kontrastują z podłogą i ścianami. Jest to po prostu wszechstronna i udana koncepcja pomieszczenia, która mówi sama za siebie.

Niezależnie od tego, czy położona zostanie w prywatnych pomieszczeniach, czy też w komercyjnych przestrzeniach, na podłodze, ścianie lub suficie, jedno pozostaje pewne. Ekstrawagancki wygląd mafi OAK Clear Carving Lipso I zwraca na siebie uwagę. To podłoga, która sprawdzi się w niecodziennych projektach.

Ci, którzy wolą spokojniejsze koncepcje, wcale nie muszą rezygnować z tych dębowych desek. Wystarczy kilka elementów, które nadadzą całości nieco spokojniejszy charakter. Tak efektowny wzór można zredukować prostym wnętrzem i spokojnymi odcieniami wyposażenia, takimi jak antracyt, beż, biel i szarość. Sprawi to, że wnętrze stanie się mniej krzykliwe, ale sama podłoga nadal będzie bardzo wyrazista i ekscytująca.

Podłogi we wzory mafi

Zdrowy dom z mafi

Mafi Carving 1
Mafi Carving 2