Podłoga fitness, wellness, spa dla wymagających i o niezwykłej powierzchni

Podłoga fitness - ćwiczenie

Treść artykułu Podłoga fitness, wellness, spa dla wymagających:

 

– styl wykończenia desek “efekt piły”. Ciekawa i przyjemna w dotyku powierzchnia

termiczna obróbka Vulcano (thermo), czyli jak tworzyć odcienie brązu bez chemicznych dodatków

– jaki styl umeblowania będzie idealny dla  “surowej” powierzchni tej podłogi?

Podłoga fitness wellness/spa. Powierzchnia miła w dotyku i o ciekawym wyglądzie

Podłoga fitness - detal

Jeśli szukacie połączenia naturalności i zmysłowości, to dobrze trafiliście. Dębowe deski mafi Vulcano Medium uszlachetnione naturalnym olejem, posiadają wyjątkową, karbowaną powierzchnię. Wszystko to dzięki specjalnej obróbce drewna opracowanej przez austriackiego producenta i nazwanej “rough saw texture”. Oznacza to, że powierzchnia podłogi wygląda szorstko, surowo, a tekstura przypomina nacięcia piłą. I te epitety idealnie oddają charakter tych wyjątkowych desek.

Zwróćmy też uwagę na kolor. Skoro sama struktura jest tak mocno zaakcentowana, te jasne i średnie odcienie brązu pełnią ważną funkcję. Sprawiają, że podłoga jest cieplejsza i przytulniejsza, przy zachowaniu mocnego, oryginalnego stylu. Cięcie zostało wykonane pod kątem 90° do słojów, a efekt jest taki, że powierzchnia jest bardzo ekstrawagancka, choć nie przesadnie, ponieważ nadal zachowuje swoją naturalną klasę. Tym bardziej, że istotną rolę odgrywa tutaj światło. W zależności od kierunku jego padania, faktura desek jest widoczna raz bardziej, a raz mniej. To prawdziwa gra kolorów i załamań światła.

Efekt szorstkości to aspekt wizualny, ale nie musicie obawiać się, że parkiet jest nieprzyjemny w dotyku. Wręcz przeciwnie, bo to, co te deski z pewnością mogą zagwarantować, to codzienny “efekt wellness”. Dzięki opisanym już cięciom, chodzenie po niej boso zapewnia niezwykłe doznania. Trochę jak masaż dla stóp. Dlatego zachęcamy do spacerów boso oraz do wykonywania codziennych ćwiczeń na podłodze, medytacji czy uprawiania jogi – ta podłoga fitness z naturalnego drewna oddziałuje na wszystkie zmysły i warto z tego korzystać.

Jasny brąz desek mafi dzięki delikatnej obróbce termicznej thermo.

Nowoczesna kuchnia

Delikatnie i bez chemicznych dodatków. Właśnie tak mafi uzyskuje kolor swoich desek. Można śmiało stwierdzić, że są one “pieczone” w specjalnych komorach, bardzo cierpliwie, powoli i delikatnie. Dzięki temu drewno mafi suszy się za sprawą trzech elementów: wody, wiatru, ciepłego powietrza. Podkreślamy raz jeszcze: cały ten proces odbywa się bez udziału chemii. W przypadku opisywanych tu desek, efektem jest uzyskanie jasnego i średniego brązu, jednak technologia ta pozwala także osiągnąć prawie czarne deski. Wszystko zależne jest od czasu, na jaki drewno wystawione zostanie na działanie ciepła. 

Dzięki procesowi Vulcano (obróbka termiczna drewna), możemy zaoferować doskonałą alternatywę dla drewna tropikalnego. Oferujemy piękne kolory natury bez wyrzutów sumienia odnośnie niszczenia środowiska naturalnego.

Taka podłoga fitness to idealne rozwiązanie. Kiedy ćwiczysz na podłodze, nie masz kontaktu z żadnym chemikaliami. 

Mafi Oak Vulcano Medium rough saw texture – Do jakiego stylu pasuje najbardziej?

Podłoga fitness - faktura

Powierzchnia tych rzemieślniczo wykonanych desek emanuje niepowtarzalnym urokiem i przypomina szorstkie, cięte piłą drewno. Bez obaw – to tylko wrażenia wzrokowe i pomimo swojej nazwy, powierzchnia w rzeczywistości jest niemal aksamitna i bardzo przyjemna w dotyku. Tak jak wspominaliśmy, zachęcamy do chodzenia po niej boso. 

Dzięki ciepłemu, brązowemu kolorowi ta dębowa podłoga bardzo dobrze harmonizuje się ze stylem wiejskim w klasycznej i nowoczesnej odsłonie. Duża w tym zasługa surowej powierzchni. Zbliża ona podłogę do rustykalnego charakteru i razem z odpowiednim umeblowaniem, tworzy niepowtarzalny, wiejski urok. 

Warto również pomyśleć o tej podłodze, urządzając dom w stylu industrialnym. “Cięta” faktura desek bardzo dobrze dopasuje się do nieotynkowanych ścian, stali, używanych mebli i dodatków rodem z pchlego targu. Nie zapominajmy też o kolorze desek – ten element designu trochę ociepli surowy w istocie styl industrialny. 

Na koniec chcemy jeszcze zwrócić uwagę na ciekawy detal. Te specyficzne deski potrafią optycznie poszerzyć pomieszczenie. Warto o tym pamiętać, kiedy projektować będziecie swoje wymarzone pokoje. Dzieje się tak, ponieważ linie wzoru desek zawsze biegną w kierunku szerokości, dzięki czemu zmniejsza się nieco dominującą wizualnie długość desek.

Co ciekawe, powierzchnia podłogi nie wpływa negatywnie na utrzymanie jej w czystości. Jak zwykle zalecamy używanie mydła mafi z naturalnym tłuszczem, dzięki czemu równocześnie czyścimy i pielęgnujemy podłogę na długie lata.

Dlaczego mafi to idealna podłoga fitness?

Podłoga jesionowa