Podłoga jesionowa – idealna do restauracji i Waszego domu

Podłoga jesionowa restauracja

Treść artykułu Podłoga jesionowa:

 

jesion selekcja Cor. Szczotkowany, olejowany grafitowo-szarym olejem: Ekstremalnie wytrzymały, nowoczesny, o “żywym” wyglądzie

ciekawy sposób na wkomponowanie niecodziennych podłóg do projektu

– szybka i prosta pielęgnacja drewnianych desek mafi

Nowoczesny, “żywy” wygląd podłogi jesionowej mafi

Podłoga jesionowa salon

Jesion to bardzo charakterystyczne drewno. Desek wykonanych z tego gatunku drzew nie sposób pomylić. Co typowe dla podłogi jesionowej, zachwycające jest przede wszystkim usłojenie – bogate i “żywe”. Współgra ono z kolorem rdzenia, a całość, po ułożeniu desek w pomieszczeniu, tworzy niepodrabialną, imponująca powierzchnię, która wręcz emanuje naturalną aurą i artyzmem. 

Dla osiągnięcia tego efektu nowoczesności, istotnym elementem desek jest ich wykończenie  olejem w kolorze grafitowo-szarym. Różnorodność usłojenia zostaje nieco stonowana, czyniąc tym samym powierzchnię bardziej elegancką i dystyngowaną. Słoje nie zostają jednak na tyle ukryte, aby zatracić swój pierwotny charakter. Parkiet, pomimo “przygaszenia”, nadal tworzy przytulną, ciepłą atmosferę. 

Czy wiedzieliście, że jesion jest niesamowicie wytrzymały? Jeśli brać pod uwagę parametr odporności, to dorównuje on dębowi! Stąd bierze się ta niesamowita praktyczność jesionowych desek. Możemy stworzyć przytulny, domowy kąt we własnych czterech ścianach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby jesionowy parkiet położyć w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu – takich jak restauracje, biura, puby. Szukacie ciekawej alternatywy dla dębu? Właśnie ją znaleźliście.

Urządzać wnętrza na długie lata przy pomocy jesionowych desek.

Podłoga jesionowa salon 2
jesion detal

Grafitowo-szary jesion jest niewyszukany w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Oznacza to, że projektując wnętrze, deski te dają bardzo dużą swobodę w doborze mebli. Podłoga jesionowa jest uniwersalna i świetnie łączy się z innymi gatunkami drewna, np. dębem albo sosną. Jeśli marzy Wam się wykończenie domu ekstrawagancko z użyciem żywych kolorów, to jesionowa podłoga też będzie dobrym wyborem. Duża w tym zasługa uszlachetnienia deski grafitowo-szarym olejem. Podłoga stanowi także świetną bazę dla ciepłych, rdzawych tonów, chłodnych pasteli czy nawet klasycznego połączenia czerni z bielą.

Nowoczesne projekty czasem pozbawionego są tego domowego ciepła. Warto wziąć to pod uwagę projektując, bo jeśli naszym celem jest nadanie wnętrzom przyjaznej aury w nowoczesnym stylu, to trzeba znaleźć elementy, które ocieplą pomieszczenie. Jednym z takim elementów może być właśnie omawiany tu jesionowy parkiet. Nowoczesne projekty mogą czerpać z desek nieco ciepła, a to za sprawą wspomnianych już naturalnych, “żywych” słojów. Dlatego można zestawiać te deski z różnymi materiałami, nawet tymi surowymi, takimi jak stal i beton.

Podkreślmy to raz jeszcze: jesion mafi Cor jest zwyczajną, prostą podłogą. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Właśnie dlatego odnajduje się w tak wielu różnorodnych projektach. Od klasyki, przez ekstrawagancję, aż do nowoczesności.

Łatwa pielęgnacja olejowanej, naturalnej podłogi jesionowej mafi

Restauracja 2

Podłogi mafi są wyjątkowe. Ich powierzchnia jest olejowana naturalnym olejem na bazie oleju lnianego. Dzięki takiemu uszlachetnieniu nie zamyka się porów drewna. Dlatego, kupując podłogę jesionową, powinno zadbać się o to, aby zachować wszystkie korzystne, naturalne właściwości drewna. Całe szczęście pielęgnacja podłóg mafi jest bardzo prosta. Wystarczy stosować bezchemiczne mydło prosto od producenta. Nie tylko zmyjemy plamy i zabrudzenia, ale także będziemy konserwować deski i dbać o wspomniane wyżej naturalne i pożądane właściwości drewna. Dzieje się tak, ponieważ mydło mafi zawiera w sobie tłuszcz, który wnika przez otwarte pory głęboko we włókna drewna. Efekt jest taki, że myjąc deski mafi, tworzymy na ich powierzchni warstwę ochronną, a ta z biegiem lat lepiej chroni podłogę. 

Olejowanie desek naturalnym olejem ma też dodatkowy atut. W przeciwieństwie do podłóg lakierowanych, tutaj, jeśli pojawią się jakieś skazy, można je łatwo usunąć, bez wymiany całej powierzchni. Jest to kolejny ukłon mafi w stronę ekologii i zrównoważonego rozwoju.

O podłogach jesionowych mafi

Dąb Thermo jodełka klasyczna