Podłoga ryflowana. Poznajcie Riva Mezzo

Podłoga ryflowana zdjęcie główne

Treść artykułu Podłoga ryflowana:

 

przyjemność dla oczu i ciała: struktura powierzchni dębowych desek Country Vulcano Riva Mezzo

profesjonalnie zaprojektowana ciemna podłoga

– jak w łatwy sposób pielęgnować podłogę mafi i usuwać z niej plamy?

Naturalny wygląd i niecodzienny styl: dębowa podłoga ryflowana mafi z kolekcji Country Riva Mezzo

Podłoga ryflowana detal

Mafi może pochwalić się prawdziwą dbałością o środowisko i to na wielu płaszczyznach, np. przy nadawaniu drewnu konkretnych kolorów. Odpowiada za to całkowicie wolny od chemikaliów proces obróbki termicznej Vulcano, gdzie na uzyskanie koloru wpływ mają temperatura, woda i ciepło. Austriacy udowodnili, że tak wspaniały efekt wizualny, jak w przypadku powierzchni dębowych desek Country Vulcano, jest możliwy do osiągnięcia bez sztucznych barwników. Bogaty, czekoladowy odcień po prostu zachwyca, a efekt końcowy jest bardzo naturalny. To jest właśnie odpowiedź mafi na ekologiczne wyzwania dzisiejszego świata.

Struktura tej ryflowanej podłogi jest wyjątkowa i warta opisania. Naturalne pęknięcia zostały ręcznie pogłębione; powstały w ten sposób specyficzne żłobienia. Zostały one wypełnione czarną szpachlą. W taki właśnie sposób uzyskuje się ciekawy wzór złożony z długich rowków. Powierzchnia jest unikatowa i przykuwa wzrok.  Jednak to nie wszystko. Podłoga ryflowana jest aksamitna w dotyku, a chodzenie po niej bosymi stopami zapewnia przyjemne doznania… jak podczas masażu stóp! Tego trzeba doświadczyć.

A teraz uruchommy Waszą wyobraźnię:

Jest słoneczny poranek, czekacie na zaparzenie espresso i w tym samym czasie czujecie pod stopami ciepłą, przyjemną powierzchnię desek mafi, która równocześnie masuje Wam stopy. Brzmi wspaniale, prawda?

Profesjonalnie zaprojektowana ciemna podłoga

eleganckie wnętrze

Ciemny parkiet mafi nadaje pomieszczeniom bardzo wyrafinowany i ponadczasowy wygląd. Co istotne w przypadku tak eleganckich podłóg, parkiet ten równocześnie potrafi wytworzyć bardzo przytulną, domową atmosferę. Szukając inspiracji, warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie dają te deski. Idealnie łączą się z naturalnymi materiałami, takimi jak kamień i skóra. Za udaną należy uznać także kompozycję parkietu z ciepłymi, żywymi kolorami w pomieszczeniach z dużą ilością światła. 

Kolejną ciekawa koncepcją dla tego wyjątkowego parkietu, jest zastosowanie go w stylu śródziemnomorskim. Wyobraźmy sobie zwiewne, lniane zasłony razem z rattanowymi, drewnianymi antykami w połączeniu z ryflowaną podłogą mafi.

Dębowe deski mafi z kolekcji Country Riva Mezzo są też świetnym punktem wyjścia dla nowoczesnego stylu. Podłoga ryflowana ma ciemny odcień i tworzy wspaniały kontrast dla jasnych odcieniami bieli, tak bardzo kojarzonych z nowoczesnym stylem. Takie połączenie kolorów tworzy wrażenie luksusu. Równocześnie nie można zapomnieć o “żywej” powierzchni tej podłogi. Dzięki niej, oprócz ekskluzywnego wyglądu, deski te potrafią wlać do pomieszczenia nieco ciepła.

Łatwy sposób pielęgnacji desek mafi

Podłoga ryflowana sypialnia

Czy powierzchnia ryflowanej podłogi utrudnia pielęgnację? Odpowiedź brzmi Nie!

Z parkietu bardzo łatwo usuwa się kurz i brud. Wystarczy zwyczajne odkurzanie podłogi. Większe zabrudzenia z łatwością znikną w trakcie wycierania desek na mokro.

Pielęgnacja i czyszczenie w jednym kroku:

umyj ciepłą wodą z dodatkiem mydła do podłóg drewnianych mafi.

Taki zabieg służy nie tylko zmywaniu brudu. Regularne stosowanie mydła mafi sprawia, że powierzchnia desek z biegiem lat staje się jeszcze bardziej odporna na plamy i zarysowania. Wszystko to dzięki zawartym w mydle tłuszczom, które głęboko wnikają w włókna drewna i tworzą na jego powierzchni warstwę ochronną.

Niewielkie zadrapania i te trudniejsze do usunięcia plamy, to prawie codzienność. Wynikają z codziennego życia i nie sposób ich uniknąć. Oczywiście nie ma czym się martwić – mydło mafi pozwala wytworzyć warstwę ochronną, tak jak wspomnieliśmy, ale i równie dobrze radzi sobie z usuwaniem trudnych plam, jeśli takowe już powstaną.

Obejrzyj ryflowaną podłogę mafi

Laserowy nadruk na drewnianych deskach